• Головна
  • Різновиди масок і їх ефективність. Чи захищають вони від коронавірусу та кого
16:26, 15 квітня 2020 р.

Різновиди масок і їх ефективність. Чи захищають вони від коронавірусу та кого

Різновиди масок і їх ефективність. Чи захищають вони від коронавірусу та кого

Які існують різновиди масок та яка їх ефективність?

Маска стала одним з невід’ємних атрибутів нашого повсякдення. Сьогодні ми маємо широкий вибір медичних масок у аптеках, інтернеті і від виробників хендмейду. 

Кого вони насправді захищають та наскільки висока їх ефективність, розбирались журналісти 6262. 

Звичайна медична маска 

Медична маска, у якій зараз ходять більшість громадян, носить лише бар’єрну функцію. Вона створює перепону для крапель слини при розмові, чханні чи кашлянні. Маска, скоріше, допомагає захистити оточуючих, якщо ви хворі. 

Вона забезпечує первинний рівень захисту, проте за умови, якщо маску вдягають і той хто хворіє і той, хто хоче себе убезпечити. Така маска має змінюватись кожні одну-дві години, а потім обережно утилізуватися, оскільки вона з часом стає вологою і вже в ній самій починають розмножуватися віруси і бактерії. 

Респіратор

Є декілька різновидів респіраторів, які мають різний рівень захисту: FFP1, FFP2 і FFP3. 

FFP1 (для захисту від нетоксичного пилу і великих крапель аерозолів)

Ці респіратори працюють краще, ніж медичні маски (за умови щільного прилягання), але не забезпечують захист від вірусів. При наявності клапана цей респіратор зволожується набагато повільніше, отже, носити FFP1 можна чотири - вісім годин. 

FFP2 (для роботи в умовах токсичного і канцерогенного пилу, наявності аерозолей, масла і води)

Цей тип масок може забезпечити захист від вірусу, але не гарантує цього. Для прикладу, особам, які контактують з потенційними хворими, їх не рекомендують застосовувати. Цей респіратор можна використовувати 6-8 годин і обережно утилізувати, не торкаючись зовнішньої поверхні. 

FFP3 (при роботі з особливо небезпечними речовинами, радіоактивними матеріалами і при загрозі контакту з вірусами і бактеріями) 

Найсерйозніший тип масок - це респіратори класу FFP3, які ВООЗ рекомендує використовувати лікарям, які систематично контактують з хворими на коронавірус. Аби максимально захистити себе, вам необхідно також застосовувати захисні окуляри або прозорий захисний екран, перчатки. 

Проблема такого респіратора - в ньому складно довго дихати. Наврядчи ви витримаєте у ньому 6 годин (ефективність використання 6-8 годин), проте, якщо ви його зняли, то необхідно змінювати на новий. 

Знімати респіратор знову ж потрібно максимально обережно, не торкаючись його зовнішньої частини. Після того як знімете респіратор, бажано упакувати його в поліетиленовий пакет, який треба зав'язати. 

Саморобні маски 

Що стосується саморобних масок, то вони мають бути виконані з натурального матеріалу (в ідеалі бавовни), мати марлевий або ватяний шар. Ні в якому разі маска не повинна містити клей, який при тривалому вдиханні може завдати шкоди організму.

Маска з паперового рушника в 4 рази менше фільтрує, ніж медична. З бавовни - в 2 рази менше, а з наволочки - в 1,5 рази.

Будьте здорові! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #маски #респіратори #коронавірус
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...