10:19, 30 червня 2020 р.
Автомобіль і спека. Як вберегти авто від пекучого сонця
Найпростіше уберегти автомобіль від перегріву влітку – це залишити його у тіні. Але якщо такої можливості немає, то що ж робити?
Патрульна поліція надала кілька порад, як діяти з авто у спеку.
- Прикрийте приладову панель та передню частину автомобіля від сонячних променів – використати можна світловідбиваючу шторку, яку можна розташувати під вітровим склом. За можливості закривайте також заднє та бокове скло.
- Для захисту всього кузова варто використовувати чохол-накидку. Він збереже не тільки салон, але і лакофарбове покриття авто. Тканина повинна бути світла і за можливості така, що дихає.
- Якщо автомобіль перегрівся, то перш ніж включити кондиціонер, варто провітрити салон – так удасться уникнути різкого перепаду температури.
- Перевіряйте двигун. Перегрів найчастіше свідчить про недостатній рівень охолоджувальної рідини або про її низьку якість. Тому в першу чергу потрібно заглянути в розширювальний бачок, за необхідності долити рідину.
- Під час паркування на сонці забирайте з салону і багажника вразливі речі – аптечку, пластикові іграшки, запальнички, аерозольні балончики, продукти і газовану воду.
- Не забувайте, що під сонцем нагрівається не лише салон, але і шини. Нагріту гуму, яка стикається з плавким асфальтом, може просто розірвати гаряче повітря всередині коліс. Тому влітку необхідно зменшувати тиск у камерах і регулярно його перевіряти.
Окрім того, варто пам’ятати, що не можна влітку у автівці залишати дітей. Особливо, коли температура повітря перевалює за 30°C, а салон авто за лічені хвилини перетворюється на розжарену пательню. Кожні 10 хвилин температура у закритому автомобілі збільшується на 3-5°C. Тож, вже за 15 хвилин перебування у зачиненій автівці малеча може отримати тепловий удар.
Вік, вага, проблеми зі здоров’ям та одяг, впливають на швидкість отримання такого удару. Адже діти перегріваються набагато швидше ніж дорослі.
Якщо ви влітку плануєте подорож з дітьми автомобілем, беріть достатню кількість води для пиття, частіше зупиняйтеся, одягайте дитину в легкий одяг та слідкуйте за температурою в салоні авто.
Якщо ви стали свідком того, як у припаркованій автівці задихається, кричить або вже не подає ознак життя дитина, негайно викликайте поліцію і швидку. По можливості спробуйте дістати малюка та напоїти його водою.
Патрульна поліція Краматорська та Слов’янська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:37
18:44
Вчора
15:01
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
13:27, 1 грудня
09:19, 27 листопада
13:36, 1 грудня
09:24, 29 листопада
41
live comments feed...
Коментарі