Чума та холера. Епідемії у Слов’янську далекого минулого

Чума та холера. Епідемії у Слов’янську далекого минулого, Вікторія Повержук

2020 рік приніс Слов’янську епідемію коронавірусної хвороби COVID-19. Станом на ранок 10 липня у місті 418 випадків інфікування COVID-19. Але, як свідчить історія, це не перша епідемія за довгий період існування міста.

Раніше ми писали про відомі епідемії в історії людства, які забрали мільйони життів.

Читайте: Мінус мільйони життів: підбірка найстрашніших епідемій в історії людства

Тепер ми вирішили локалізувати тему і поцікавитись, які епідемії панували у Слов’янську в минулому. Виявилося, що якщо такі явища в історії міста і були, свідчень про них не надто багато. Але декілька, все ж таки, є. Їх ми знайшли у книзі Юрія Олександровича Клочкова 1960 року видання «Слов'янськ. Історико-публіцистичний нарис». Уривки з книги наведені мовою оригіналу.

Отже, перша згадка відноситься до початку 18 століття. У 1701 році в місті і околицях спалахнула чума.

«1701 год принес в Тор новое несчастье: в городе и его окрестностях вспыхнула чума. Немногие выдержавшие голод погибали в страшных мучениях от этого нового бедствия. Двери домов были закрыты на запоры. В те дни тишина, царившая в городе, иногда нарушалась карканьем ворона или грохотом повозок с трупами. В крепость никого не впускали. Живых в городе осталось очень мало. Сильно поредел и крепостной гарнизон»

Чума та холера. Епідемії у Слов’янську далекого минулого, фото-1 Чума та холера. Епідемії у Слов’янську далекого минулого, фото-2 Чума та холера. Епідемії у Слов’янську далекого минулого, фото-3

У 1738 році знову була чумна епідемія.

«Вступление Юнкера (прим. авт. академика) на пост директора заводов (прим. авт. соляных) сопровождалось в 1738 году еще одной чумной эпидемией»

У 1847 році епідемія холери забрала 70 людських життів, в 1848 через голод внаслідок неврожаю на кладовищах було поховано 404 людини - половина всіх робочих міста.

«Плохие бытовые условия населения, отсутствие медицинской помощи (прим. в 1806 году на средства местного купца Таранова-Белозерова была открыта больница на шесть мест и богадельня для 60 человек) влекли за собой массовые заболевания, эпидемии…Антисанитарные условия на солеварнях явились причиной вспышки эпидемии холеры в 1847 году, унесшей 70 человеческих жизней»

Прим. у книзі йдеться про Олександра Таранова-Белозьорова, сина Степана Таранова, який фактично був засновником міста, яке потім стало Краматорськом.

Можливо ви знаєте про спалахи хвороб та епідемії у Слов'янську в 20 столітті? Якщо так, пишіть у коментарі.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Слов'янськ новини історія хвороби епідемія медицина Тор
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
719 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі