• Головна
  • Скільки років містам Донецької області
13:25, 5 вересня 2020 р.

Скільки років містам Донецької області

Скільки років містам Донецької області

У ці вихідні Слов’янськ святкує свій День народження – йому виповнюється 375 років. Але вирішили поцікавитися, скільки ж років іншим містам Донецької області.

Так склалося, що багато де в Донецькій області день міста святкують у вересні або серпні. Пов’язано це із датами їх звільнення у Другій світовій війні та святкуванням Дня шахтаря. Але в багатьох містах історія починається не зі звільнення, а значно раніше. Ми вирішили поцікавитися історією заснування деяких міст Донеччини і їх віком.

Краматорськ

Краматорськ заснований у 1868 році, а статус міста отримав у 1932 році. Нашому сусіду у 2020 році виповнюється 152 роки. Краматорськ святкує свій День народження у четверту суботу вересня, тож скоро і там буде свято.

Дружківка

Місто засноване у 17 столітті, а перші згадки про нього з’явилися у 1781 році у «Відомостях про землі Катеринославського намісництва». Дружківці виповнилося 237 років. Тут День міста відзначають у другу суботу вересня. Статус міста Дружківка отримала в 1938 році.

Костянтинівка

Відомо, що Костянтинівку заснував у 1870 році поміщик Номікосов та назвав на честь старшого сина Костянтина. Статус міста населений пункт набув у 1932 році. Костянтинівці у 2020 році виповнюється 150 років. День міста – перша субота вересня.

Бахмут

Радянська назва міста – Артемівськ. Але оригінальна назва – саме Бахмут, на честь річки Бахмутки, яка прорізає місто. Рік заснування – 1571, він вказаний у «Матеріалах для історико-статистичного опису Катеринославської єпархії» 1880 року:

«Бaхмyт, Багмут, Бахмуд, на реке того же имени, — древнейшее старожитное займище малороссийского народа. По распоряжению нашего правительства первоначально в 1571 г. здесь учрежден был последний на южных пределах Московского царства сторожевой пункт — сторожа Бахмутовская»

Статус міста Бахмут отримав у 1783 році, а перейменували його на Артемівськ у 1924 році. День міста Бахмут відзначає у другу суботу вересня. Йому виповнилося 449 років.

Лиман

У 1667 році місто заснували козаки Ізюмського полку як поселення при сторожових вежах Торської фортеці (Нині Слов’янськ). У 1825 Лиман був перетворений у військове поселення. У 1925 році населений пункт отримав назву «Красний лиман», а статус міста – у 1938 році. Він також святкує день міста у другу суботу вересня. Лиману 353 роки.

Соледар

В останній чверті 17 століття, коли в районі річки Бахмутки почали видобувати сіль, навколо соляних промислів виникло село Брянцівка. Першими його мешканцями були козаки Ізюмського полку й переселенці з північних областей України. У 1859 році воно згадується як панське село Михайлівка (Диконівка, Деконська) над річкою Мокрою Дліткою, яка впадає в Бахмутку.

З 1926 року селище мало ім’я Карла Лбікнехта, діяча німецького й міжнародного робітничого руху. Містом воно стало в 1965 році. І тільки в 1991 році його перейменували на Соледар. День міста тут відзначають одночасно із Днем шахтаря у кінці серпня. Приблизний вік міста – 234 роки.

Читайте: Куда поехать на выходные. Шахты Соледара

Святогірськ

Відкриті джерела кажуть, що поселення під назвою Святі Гори заснували у 1571 році. Хоча перша письмова згадка про нього датується 1526 роком в спогадах Сигізмунда Герберштейна, барона Священної Римської Імперії, військового, дипломата та картографа.

Відомо, що у 40 роки 19 століття селище на правому березі Дінця називалося Святогірськ, а на лівому – Банне. У 1964 роЦІ селище Банне отримало статус міста і назву Слов'яногірськ. 15 травня 2003 року місто знову стало Святогірськом. День міста Святогірськ відзначає у кінці липня, йому 494 роки.

Читайте: Святогірську-494 роки. Коротка історія міста

Добропілля

Приблизно в 40-їроки 19 століття намісці Добропілля заснували хутір Парасковіївка і Марївка поміщика Албанського. У 1935 році евеликі селища об’єднали у село Добропілля. А вде містом воно стало у 1953 році. У кінці серпня 2020 року Добропілля святкувало 67 років з дня заснування міста.

Волноваха

Поселення засноване як залізнична станція в 1881 році під час будівництва Єкатерининської залізниці. На початку 20 століття у Волновасі було 45 дворів, мешкало близько 250 чоловік. Статус міста вона отримала у 1938 році. День міста Волноваха святкує у вересні, їй виповнилося 139 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #історія #Донецька область #Донеччина #міста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...