Книги поміщиків та переїзди. Бібліотека Слов’янська святкує 100-річний ювілей

Книги поміщиків та переїзди. Бібліотека Слов’янська святкує 100-річний ювілей, Лідія Хаустова

Бібліотека - це особливе місце, де минуле може зустрітися з теперішнім і зазирнути у майбутнє.

Книги - провідники у інші часи, у інші світи. 

І сьогодні бібліотека Слов’янська святкує своє 100-річчя.

На форумі газети "Поиск" можна знайти згадки про те, що загальнодоступна міська бібліотека Слов'янська була створена у 1920 році. Основою її стала приватна бібліотека поміщика Бантиш-Каменського. У перші роки існування бібліотеки її фонд поповнювався книгами, зібраними в поміщицьких садибах.

Наприкінці 20-х років багато книг і журналів зі Слов'янська було вивезено до Бахмуту (в той час - столиця краю). Бібліотека практично припинила існування.

Свою роботу слов'янська міська бібліотека відновила у 1931 році. Щоб розмістити книжковий фонд, установі виявилося досить маленької кімнатки, виділеної в Будинку купецьких зібрань.

У роки німецької окупації бібліотека продовжувала обслуговувати читачів. У 1943 році під час відступу фашистів приміщення було підпалено. Частину книг городянам вдалося врятувати. Вже через чотири місяці після звільнення міста, на початку 1944 року, міська бібліотека знову прийняла читачів. Перебувала вона в одному з уцілілих маленьких будиночків на вулиці Університетській. Жителі повертали в бібліотеку книги, врятовані під час пожежі. Багато слов'янців, крім того, дарували власні книги. Відомо, що в післявоєнні роки, як і напередодні війни, бібліотека мала багату підписку на газети і журнали.

Кілька років по тому бібліотеку з книжковим фондом близько 50 тисяч примірників перевели в приміщення собору, розташованого на центральній площі Слов'янська. Тут бібліотека перебувала більше двох десятків років. У зв'язку з реконструкцією центру міста в 70-х роках минулого століття бібліотеці довелося змінити кілька адрес. Будівництво нинішнього будівлі центральної бібліотеки почалося в кінці 70-х років. Новосілля було відсвятковано в грудні 1983 року.

Цікаво, що в різний час бібліотекарями працювали не тільки жінки, а й чоловіки.

Книги поміщиків та переїзди. Бібліотека Слов’янська святкує 100-річний ювілей, фото-1

Сьогодні в Слов'янську, крім центральної бібліотеки для дорослих, працюють центральна дитяча бібліотека та 8 бібліотек-філій.

Зараз сучасна бібліотека - це не лише місце, де зберігаються книжки. Це справюжній інформаційний центр, де можна знайти будь-яку необхідну вам інформацію. Тат навчають англійській, українській, комп’ютерній грамотності. Тут проходять концерти і виступи, тут проводять екскурсії і лекції. Відомі особистості прижджають саме до бібліотеки, яка згуртовує всіх мешканців Слов’янська і не тільки.

Слов’янськ новини Слов’янська бібліотека книги 100 років бвілей 100-річний ювілей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
143 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі