• Головна
  • Кріпильні вироби: види, експлуатація, вибір під задачі
Реклама
09:55, 7 грудня 2020 р.

Кріпильні вироби: види, експлуатація, вибір під задачі

Реклама
Кріпильні вироби: види, експлуатація, вибір під задачі, фото-1

Кріпильні вироби супроводжують людство весь час його існування. Вони теж змінюються, але не так швидко, як хотілося б. Вже багато років найбільш затребуваними різновидами кріплення виступають гвинти, болти, шурупи, саморізи. Але деякі галузі потребують різних засобів для з’єднання деталей та елементів конструкції. Україна — промислова держава, і попит на кріпильні вироби в нашій країні завжди тримається на високому рівні.

Основні різновиди кріплення та сфера їхнього застосування

Кріпильним виробом називають деталь, що використовується для створення роз’ємного або нероз’ємного з’єднання. Для виготовлення цього елементу зазвичай обирають міцний метал, хоча сучасні компанії випускають кріплення і з інших матеріалів. Існує багато різновидів даної продукції. Наприклад, в Булат Метал ви знайдете біля двох десятків видів кріпильних елементів. І кожен з них має певну специфіку використання.

За сферою застосування кріплення поділяються на 4 групи:

  • будівельні — болти, гайки, шурупи, анкери;
  • меблеві — цвяхи, саморізи, гвинти;
  • автомобільні — кліпси, зажими, хомути;
  • залізничні — спеціальні болти, костилі, шайби тощо.

Місце використання визначає характеристики кріплення, тому звичайний шуруп не підійде для вирішення робочих задач на залізниці, а меблевий болт не впорається з великою металевою конструкцією. Важливу роль грає міцність деталі (залежить від матеріалу виготовлення), наявність захисного покриття, навантаження, які може витримати елемент. Для деяких виробів має значення зовнішній вигляд. Наприклад, меблеві кріплення можуть підбиратися за кольором, щоб гармонійно виглядати на поверхні столу чи дивану.

Як підібрати кріпильний виріб відповідно умовам використання

Правильний вибір кріпильного елементу — гарантія якісної збірки конструкції, її довговічності та безпечності використання. Експерти радять звертати увагу на наступні моменти:

  • міцність — визначається технологією виробництва, рекомендуємо обирати деталі, що виготовлені відповідно вимогам ГОСТ чи DIN;
  • антикорозійну стійкість — спеціальне покриття захистить кріплення від негативного впливу вологи та забезпечить надійність з’єднання;
  • призначення — є кріпильні вироби по дереву та металу, з різьбою та без, для ручного встановлення або за допомогою інструмента — усе це впливає на ефективність деталі та зручність застосування.

В Україні кріплення можна знайти у будь-якому домі. Їх активно використовують не лише на промислових підприємствах, а й у побуті. Домашні майстри чудово знають, які саморізи, дюбелі чи болти краще підійдуть для ремонтних робіт. Обираючи кріпильний елемент, переконайтеся у якості його виготовлення. Це можна зробити візуально — не має бути дефектів та пошкоджень, не бажані сліди використання. Оптимальним вибором є стандартизовані кріплення (ГОСТ, DIN). Він і коштує дешевше, і його характеристики відповідають умовам застосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...