Місце дитячих спогадів – лабораторія на Слов’янському курорті. Блог

Місце дитячих спогадів – лабораторія на Слов’янському курорті. Блог

Нещодавно я уперше після 2014 року побувала біля постраждалої будівлі лабораторії на Слов’янському курорті. І згадала пов’язаний із нею власний досвід.

У дитинстві я, як і багато дітей, трохи побоювалася лікарів та усіх медичних маніпуляцій – щеплень, взяття крові з вени тощо. Але коли все це робили в лабораторії біля санаторію «Ювілейний», страх кудись зникав.

Джерело фото -Славянск исторический

Будівля лабораторії – пам'ятник архітектури. Місцеві жителі кажують, що в кінці 19-го століття тут жив лікар і була поліклініка.

Як пишуть учасники групи «Славянск исторический» у Facebook, зруйнована лабораторія –будинок кінця 19 століття, знаходиться північніше Грессеровского скверу, праворуч від санаторію "Ювілейний". За деякими даними, до революції він належав приходу Воскресенської церкви, і в ньому проживали служителі церкви, після революції в ньому стали жити працівники курорту та його називали «будинок лікарів», потім в ньому була медична лабороторіі курорту.

Місце дитячих спогадів – лабораторія на Слов’янському курорті. Блог, фото-1 Місце дитячих спогадів – лабораторія на Слов’янському курорті. Блог, фото-2

Джерело фото - Славянск в фотографиях

Уперше я потрапила туди на початку 2000-х, коли тільки переїхала у Слов’янськ. Тоді я часто хворіла на ангіни, а моя родичка працювала у цьому санаторії. Тому там я проходила процедури та обстеження.

Коли уперше побачила будівлю латораторії, вона мені, ще малій дитині, здалася схожою на справжній замок в оточенні дерев та квітів. Всередині – високі стелі, великі вікна, через які в кабінети завжди потрапляє багато сонця та світла. А потім молода медсестричка перед тим, як брати у мене кров з вени, каже: «Сонечко, а подивись, як за вікном красиво листя облітає». І поки я відвертаюся, вона обережно встромлює голку мені у згин ліктя.

Сама будівля у купі з гарним ставленням дарували відчуття спокою, навіть перед фіброгастроскопією, яка сама по собі є не дуже приємною. Саме цей вид обстеження був останнім, який я зробила в лабораторії курорту. То був 2012 рік. Лабораторія, як і курорт в цілому, були символом чогось постійного та стабільного.

Але настала весна 2014 року, яка показала, що життя непередбачуване, і в ньому немає нічого «назавжди». Тоді у будівлю лабораторії потрапив снаряд. Горіло три доби. Це єдина дореволюційна будівля на Словкурорті, яка зберіглася до сьогодення.

На початку 2021 року я уперше за 7 років повернулася до місця яскравих спогадів свого дитинства. Побачила, що від лабораторії залишилася тільки коробка зі стін, а стеля, перекриття та все інше, що було всередині, згоріло. Але навіть у такому стані архітектурна пам’ятка зберігає свою величність та красу.

Іноді я сама себе запитую: «Цікаво, чи побачу я за своє життя відновлення курорту? А кільки потрібно часу, щоб від повністю перетворився у ліс, в якому дерева стирчать з дахів забутих санаторіїв?»

Славянск новости Донецкая область війна на Сході України війна на Донбасі лабораторія Слов'янський курорт Словкурорт історія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
414 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі