• Головна
  • Сланцевий газ та стан повітря. У слов'янській "Друкарні" відбулася перша у 2021 році еко-зустріч
Новина
11:25, 24 лютого 2021 р.

Сланцевий газ та стан повітря. У слов'янській "Друкарні" відбулася перша у 2021 році еко-зустріч

Новина
Сланцевий газ та стан повітря. У слов'янській "Друкарні" відбулася перша у 2021 році еко-зустріч

23 лютого в осередку громадянського суспільства "Друкарня" відбулася перша у 2021 році еко-зустріч в режимі офлайн. Обговорювали видобуток сланцевого газу на Донеччині та моніторинг стану повітря у Слов'янську.

Вчора у "Друкарні" під час еко-зустрічі показали, як працює новий пристрій для моніторингу якості повітря Sapphire-32, за допомогою якого вже встигли зробити низку вимірювань, а також розповіли про поїздку еко-активістів до місця видобування сланцевого газу на Донеччині. Оскільки зустріч організовувалася з дотриманням карантинних правил, кількість учасників була обмежена.

Менеджерка з екологічних проектів "Друкарні" Капіталіна Каплан розповіла, що місце видобутку сланцевого газу знаходиться неподалік від сіл Студенок та Яремівка, річки Сіверський Дінець. Разом з іншими учасниками поїздки вона зустрілася з мешканцями села, які намагаються з'ясувати, як саме видобувають газ щільних порід, які це може мати наслідки та чи можливо зупинити видобуток.

Читайте: "Нафтогаз України" запустив Святогірське родовище газу щільних порід

Капіталіна Каплан каже зі слів активістів: видобуток газу відбувається таким чином, що вода з піском та хімічними речовинами під великим тиском "заганяється" під землю. Пласти землі розриваються, виштовхують газ, а спеціальні машини його збирають. Відпрацьована рідина збирається в резервуари. Місцеві активісти бояться залишитися без придатної для вживання води, нарікають на можливу небезпеку видобутку сланцевого газу, а також стурбовані вирубками дерев, які відбуваються для подальшої розбудови родовища газу. 

Під час поїздки активісти показали, що вже вирубали велику ділянку лісу. Дізнатися вдалося тільки те, що це комерційна вирубка, а також що планують встановили 10 великих вишок для здобування газу. Один з працівників на родовищі запевняв учасників поїздки, що видобуток відбувається не через гідророзрив. Головна мета активістів з селищ поблизу - зупинини видобуток або зменшити можливі шкідливі наслідки.

Друга частина заходу в "Друкарні" була присвячена станції для моніторингу якості повітря Sapphire-32. Станція мобільна та працює без приєднання до мережі, зберігає усі дані з геолокацією та може працювати практично при будь-яких погодних умовах. Взимку 2021 року нею проводили вимірювання в парку Шовковичному та біля Будинку купецьких зібрань. На цьому використання станції не закінчується - стан повітря збираються моніторити ще й навесні та влітку, а потім простежити зміни в залежності від сезону. 

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #екологія #повітря #забруднення #сланцевий газ #еко-активісти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...