• Головна
  • Борги Словміськводоканалу. Історія кредиту від Міжнародного банку
16:28, 5 березня 2021 р.

Борги Словміськводоканалу. Історія кредиту від Міжнародного банку

Борги Словміськводоканалу. Історія кредиту від Міжнародного банку

Звідки у Словміськводоканалу такі борги? 

Цього року осередок громадянського суспільства "Друкарня", що у Слов’янську, випустив звіт з назвою "Стабільне водопостачання та водовідведення у Слов'янську". Тема для нашого міста, без перебільшення, актуальна. Презентували звіт на еко-зустрічі друзів "Друкарні" , яка відбулась у кінці лютого. 

Істотний вплив на нормальне водопостачання, за інформацією дослідження, серед безлічі аспектів, має заборгованість водоканалу за кредит від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. 

Що ж це за кредит і як він впливає на роботу підприємства? 

Історія свідчить, що у грудні 2009 року був підписаний відповідний договір з МБРР для участі Словміськводоканалу у проекті "Розвиток міської інфраструктури". Розмір кредиту - 3,89 млн доларів США (на той час 30 млн грн), термін кредиту - 17 років, ставка - 4% річних. 

19 млн грн мали піти на реконструкцію системи водопостачання, а решта 11 млн грн - на модернізацію систем відведення і очистки стоків. 

За результатами виконали наступне:

- провели реконструкцію 9 підвищувальних водопровідних насосних станцій, 2-х водопровідних насосних станцій, нососної станції поверхневого водозабору; 

- технічне переоснащення 15 каналізаційних насосних станцій, 4-х насосних станцій, розташованих на території каналізаційних очисних споруд; 

- заміна ділянки водоводу від верхніх резервуарів до фільтруваьної станції довжиною 11,5 км. 

Відкритим залишається питання якості виконання робіт, у 2015 році СБУ розслідувало схеми ухилення від оподаткування підрядників на суму понад 4 млн грн. У 2019 році місцева прокуратура домоглась від Словміськводоканалу відшкодування витрачених не за цільовим призначенням 250 тисяч гривень кредитних коштів.

Що ж завадило планомірній виплаті заборгованості по кредиту?  У 2014-2015 рр. стався обвал курсу гривні до долара у понад 3 рази від 8 грн до 26 грн за 1 долар. І якщо у 2013 році борг був сплачений у сумі 299 тисяч доларів США, у 2014 - 172 тисячі доларів, то з 2015 року заборгованість по кредиту не погашається ні водоканалом, ні міською радою. 

Сьогодні ж Славміськводоканал знаходиться у критичному стані. Як зазначають у звіті, на підприємстві "висить" кредит від МБРР, більша частина мереж (понад 80%) водопостачання і водовідведення потребують негайної заміни, а дебіторська заборгованість споживачів за послуги збільшується з року в рік. 

Звіт "Стабільне водопостачання та водовідведення у Слов'янську підготовлено за підтримки німецької неурядової організації "DRA" за фінансової підтримки німецької неурядової організації "Хліб для Світу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Словміськводоканал #борги #кредит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...