• Головна
  • До річниці української революції. У Слов’янську відкрили пам’ятні дошки підполковнику УНР та діячам "Просвіти"
Фото
12:43, 28 квітня 2021 р.

До річниці української революції. У Слов’янську відкрили пам’ятні дошки підполковнику УНР та діячам "Просвіти"

Фото
До річниці української революції. У Слов’янську відкрили пам’ятні дошки підполковнику УНР та діячам "Просвіти"

До річниці української революції 1917-1921 років у Слов’янську відкрили дві пам’ятні дошки. Одна з них - присвячена організації "Просвіта", яка діяла у місті у 1942-1943 роках, інша - підполковнику армії УНР, уродженцю Слов’янська - Атаназію Гонті.

Пам’ятна дошка організації "Просвіта" встановлена не просто так. Саме її представники боролися за українську мову, українське життя. Одним із місць зборів "Просвіти" стала будівля нинішнього центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) за адресою вул. Центральна, 39.

Дивіться: Український націоналізм у Слов’янську. Документальні історії - ВІДЕО

Друга дошка встановлена на старій будівлі хіміко-механічного технікуму. Там також збиралися просвітяни, проводили курси української мови викладачі з Харкова та організовували патріотичні заходи.

На будівлі встановили пам’ятну дошку уродженцю Слов’янська, підполковнику армії УНР - Атаназію Гонті.

Детальніше про нього: Армійці УНР зі Слов’янська. Архівні довідки

Дошки відкрили спільними зусиллями краєзнавців міста та організації з Києва "Українська ініціатива". Її голова Юрій Косенко виготовив пам’ятні дошки за власний кошт.

Держава також надала українські книжки для безкоштовного використання. Усі присутні могли взяти собі книги про війну на Донбасі, військових і волонтерів, Донецький край і Слов’янськ.

"Справа у тому, що часто виникає враження, ніби на Донбасі не було борців за незалежність України, але коли ми починаємо звертати увагу на факти, то бачимо, що на Донеччині і Луганщині народилась ціла низка борців за незалежність", - розказав Юрій Косенко.

Одним із ініціаторів встановлення дошок також є краєзнавець, автор книжок "Просвіта під багнетом" та "ОУН на Донеччині" Олександр Добровольський. Чоловік виступив із заявою про те, що більшість архівів УНА-УНСО у Слов’янську та Донеччині зберігав у себе його товариш, який помер. Дивом вдалося зберегти ці архіви за часів окупації міста російськими терористами. Саме тому ми маємо вшановувати історію, яку вдається відновлювати і зберігати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Атаназій Гонта #УНР #Юрій Косенко #пам’ятні дошки #"Просвіта"
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...