• Головна
  • Де студентам підзаробити влітку і як оформити трудові відносини
16:15, 9 червня

Де студентам підзаробити влітку і як оформити трудові відносини

Де студентам підзаробити влітку і як оформити трудові відносини

Де знайти роботу студентам на літо? Ми шукали вакансії в інтернеті і міському центрі зайнятості. 

З настанням літніх канікул багато студентів замислюються про тимчасовий заробіток і шукають вакансії в оголошеннях та на інтернет-порталах. І якщо на стабільну цілорічну зайнятість такі працівники не підійдуть, то для сезонної роботи - дуже зручно. 

Що кажуть у міському центрі зайнятості 

У Слов’янському міському центрі зайнятості немає конкретної програми для студентів, адже вони вважаються зайнятою категорією населення. Натомість центр зайнятості працює з безробітними. Проте, тут можна отримати консультацію щодо наявних вакансій, тоді роботодавець спільно з майбутнім працівником можуть вирішувати, чи влаштують їх такі трудові відносини. 

Кого шукають в інтернеті

Першим ділом студенти шукають вакансії на сайтах оголошень. Для прикладу, на сайті Work.UA є категорія “Для студентів”. Ви можете обрати цей атрибут, місто Слов’янськ і розпочати пошуки. Роботодавець вказує у своєму оголошенні, що готовий взяти на роботу студента. Також ви можете обрати атрибут “неповна зайнятість”. 

За цими параметрами у пошуку ми знаходимо такі вакансії:  менеджер, оператор call-центру, офіціант, садівник, перекладач. 

Онлайн робота спрощує пошук вакансій для студентів. Не важливо, у якому місті ви знаходитесь. Головне, щоб ви мали комп’ютер, доступ до інтернету і бажання працювати. Для цього оберіть у пошуку атрибут “Віддалена робота”, “Вся Україна”. У пошуку ви знайдете такі вакансії: копірайтер, менеджер, продавець-консультант, оператор-перекладач, менеджер онлайн-чатів, стрімер, ведуча трансляцій, графічний дизайнер та ін. 

На сайті “Славянские объявления” вакансій для студентів майже немає. Є декілька оголошень у стилі “Сезонна робота для студентів”, “Працівники для збору фруктів”. 

Тут є багато оголошень щодо працевлаштування у керамічну галузь, шукають різноробочіх, підсобників, вантажників і водіїв.  

“Газета объявлений” - ще одне потенційне джерело вакансій для студентів. Тут шукають таких робітників: офіціанти, помічник по городу, люди на польові роботи, менеджер з продажів, реалізатори. 

На сайті Rabota.UA пропонують багато вакансій з віддаленої роботи для студентів: менеджер з продажів, програміст, оператор в call- центр, SMM-менеджер, контент-менеджер, спеціаліст з роботи у соцмережах. 

Оформлення трудових відносин

Право студентів вищих навчальних закладів на трудову діяльність у позанавчальний час закріплено в п. 3 ч. 1 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Трудові відносини між роботодавцем і студентом починаються з укладення трудового договору. Причому це може бути як строковий (наприклад, на період канікул, на сезонну або тимчасову роботу), так і безстроковий трудовий договір. Форма трудового договору із студентом старше 18 років може бути як письмова, так і усна.

Але якщо на роботу приймають неповнолітнього студента, то з ним трудовий договір укладається тільки в письмовій формі. Цього вимагає п. 5 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). 

Трудові відносини мають оформлюватись належним чином, адже у цьому зацікавлені і роботодавець, який отримує робочу силу на час відпустки основних робітників, і студент, який забезпечує собі соціальні гарантії та оберігає себе від невиплати чи неповної виплати заробітної плати, отримання невідповідних умов праці тощо. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #студенти #робота #літо #підзаробіток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...