Де студентам підзаробити влітку і як оформити трудові відносини

Де студентам підзаробити влітку і як оформити трудові відносини

Де знайти роботу студентам на літо? Ми шукали вакансії в інтернеті і міському центрі зайнятості. 

З настанням літніх канікул багато студентів замислюються про тимчасовий заробіток і шукають вакансії в оголошеннях та на інтернет-порталах. І якщо на стабільну цілорічну зайнятість такі працівники не підійдуть, то для сезонної роботи - дуже зручно. 

Що кажуть у міському центрі зайнятості 

У Слов’янському міському центрі зайнятості немає конкретної програми для студентів, адже вони вважаються зайнятою категорією населення. Натомість центр зайнятості працює з безробітними. Проте, тут можна отримати консультацію щодо наявних вакансій, тоді роботодавець спільно з майбутнім працівником можуть вирішувати, чи влаштують їх такі трудові відносини. 

Кого шукають в інтернеті

Першим ділом студенти шукають вакансії на сайтах оголошень. Для прикладу, на сайті Work.UA є категорія “Для студентів”. Ви можете обрати цей атрибут, місто Слов’янськ і розпочати пошуки. Роботодавець вказує у своєму оголошенні, що готовий взяти на роботу студента. Також ви можете обрати атрибут “неповна зайнятість”. 

За цими параметрами у пошуку ми знаходимо такі вакансії:  менеджер, оператор call-центру, офіціант, садівник, перекладач. 

Онлайн робота спрощує пошук вакансій для студентів. Не важливо, у якому місті ви знаходитесь. Головне, щоб ви мали комп’ютер, доступ до інтернету і бажання працювати. Для цього оберіть у пошуку атрибут “Віддалена робота”, “Вся Україна”. У пошуку ви знайдете такі вакансії: копірайтер, менеджер, продавець-консультант, оператор-перекладач, менеджер онлайн-чатів, стрімер, ведуча трансляцій, графічний дизайнер та ін. 

На сайті “Славянские объявления” вакансій для студентів майже немає. Є декілька оголошень у стилі “Сезонна робота для студентів”, “Працівники для збору фруктів”. 

Тут є багато оголошень щодо працевлаштування у керамічну галузь, шукають різноробочіх, підсобників, вантажників і водіїв.  

“Газета объявлений” - ще одне потенційне джерело вакансій для студентів. Тут шукають таких робітників: офіціанти, помічник по городу, люди на польові роботи, менеджер з продажів, реалізатори. 

На сайті Rabota.UA пропонують багато вакансій з віддаленої роботи для студентів: менеджер з продажів, програміст, оператор в call- центр, SMM-менеджер, контент-менеджер, спеціаліст з роботи у соцмережах. 

Оформлення трудових відносин

Право студентів вищих навчальних закладів на трудову діяльність у позанавчальний час закріплено в п. 3 ч. 1 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Трудові відносини між роботодавцем і студентом починаються з укладення трудового договору. Причому це може бути як строковий (наприклад, на період канікул, на сезонну або тимчасову роботу), так і безстроковий трудовий договір. Форма трудового договору із студентом старше 18 років може бути як письмова, так і усна.

Але якщо на роботу приймають неповнолітнього студента, то з ним трудовий договір укладається тільки в письмовій формі. Цього вимагає п. 5 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). 

Трудові відносини мають оформлюватись належним чином, адже у цьому зацікавлені і роботодавець, який отримує робочу силу на час відпустки основних робітників, і студент, який забезпечує собі соціальні гарантії та оберігає себе від невиплати чи неповної виплати заробітної плати, отримання невідповідних умов праці тощо. 

Слов’янськ новини студенти робота літо підзаробіток
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
141 перегляд в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі