• Головна
  • Менше смартфону – більше життя. Що робити, аби відірватися від гаджетів
LifeStyle
15:21, 19 червня 2021 р.

Менше смартфону – більше життя. Що робити, аби відірватися від гаджетів

LifeStyle
Менше смартфону – більше життя. Що робити, аби відірватися від гаджетів

Гаджети все більше забирають собі наш час та увагу. Але якщо у холодну пору року це зрозуміло, то влітку шкода витрачати час на гаджети, коли на вулиці гарна погода.

Фрази про витрачений час на смартфон вже мають буквальний сенс. Так, у смартфонах на системі Android можна побачити, скільки годин ви кожного дня ви користуєтеся ним. Для цього у налаштуваннях у деяких смартфонах є розділ «Цифрове благополуччя» - там можна докладно подивитися, у яких додатках ви сиділи та скільки часу на них витратили.

Так ось, до чого це ми? Якщо ваш телефон показує, що ви «просиділи у ньому» багато годин, то ми пропонуємо вам десятку способів, як відірватися від гаджету.

1. Активний відпочинок

Щоб відпочити дійсно без гаджетів, оберіть поїздку а межі міста. Можна відпочити активно і в межах міста, але бажано, щоб там як мінімум бум не дуже швидкий мобільний інтернет.

Як варіант – влаштувати похід околицями міста на цілий день. Спланувати маршрут, взяти їжу, воду та все необхідне для походу без ночівлі. Не забудьте про зручне взуття та одяг.

Або виїхати на пікнік, на якому ви будете не тільки їсти та пити, а ще й грати у якісь активні ігри на кшталт волейболу, твістера, крокодила.

2. Велике прибирання

Дієвий спосіб «переключити» свою увагу зі смартфона, ноутбука та важких думок. До того ж, літо – найкраща пора року для того, аби розсортувати речі та взуття у шафах, навести лад на кухні серед посуду, перебрати різні «дуже потрібні речі».

Відокремлення потрібного від сміття дозволяє сконцентрувати увагу та зосередитися. Знайдіть такі речі, які вам вже не потрібні, але для когось можуть стати справжнім порятунком.

3. Завантаження роботою

Не дуже популярний, а іноді й не дуже корисний, але дієвий спосіб. Коли вам багато чого треба встигти зробити на роботі, а ще й укластися у чіткі терміни, часу на пустий скролінг по соцмережах у смартфоні зовсім не залишається.

Більш хардкорна версія – коли недороблену роботу доводиться брати додому. У такому випадку взагалі можна забути про те, що у гаджет можна «заліпати» безцільно. Одна біла – такий спосіб може принести перевтому, вигоряння, апатію та знесилення.

4. «Поринання з головою» у хобі

Те, що дійсно приносить задоволення, може надовго «відключити» від реальності, особливо коли є вільний час. Майже кожен з нас має щось, що стоїть поза роботою, повсякденними справами та обов’язками. Щось для душі та задоволення.

Якщо ви ще не найшли собі таку справу, то ніколи не пізно це зробити. Навіть коли після першої спроби ви відчули, що оране хобі е ваше – не слід засмучуватися, просто треба спробувати себе ще у чомусь іншому.

5. Поїздка на літній фестиваль

Якщо 2020 рік не залишив ніяких сподівань на масові заходи, то у цьому році настала, так би мовити, відлига. В Україні точно можна обрати той фестиваль, який відповідатиме музичним смакам.

А може це зовсім не музичний фестиваль, а, скажімо, спортивний. Чи фестиваль з йоги або живопису.

Фестивалі – це завжди вир яскравих вражень, позитивних емоцій, багато метушні та переживань через бажання нічого не пропустити. Через щільну програму у вас точно не буде часу на гаджет. Тільки постарайтеся не загубити його там.

6. Проведення часу у великій компанії

Іноді треба збирати разом своїх родичів та друзів. Можна зустрітися з ними окремо. Спробуйте спланувати зустріч так, щоб вона не перетворилася у мовчазне сидіння із смартфонами у кав’ярні.

Зазвичай людям, які довго не бачилися, не до соцмереж під час розмови.

7. Ремонт та хатні справи

Як кажуть, ремонт – це універсальний засіб, коли сумно, немає чого робити або немає куди витрачати вихідні чи взагалі теплу пору року. Тільки тут головне, щоб ви самі брали участь у ремонті – тоді на гаджети не буде ані сил, ані часу.

Хоча ще можна просто завантажити себе хатніми справами. До речі, вже ж час починати робити консервації – різні варення, джеми, компоти, салати тощо. Тут теж великий фронт робіт.

8. Повноцінний сон

«У будь-якій незрозумілій ситуації лягай спати». Чули таку фразу? Ну а що, сон це взагалі здоров’я. Враховуючи сучасний швидкий темп життя, повноцінний сон – взагалі розкіш.

Іноді буває так, що не залишається сил та бажання щось робити або починати, навіть коли розумієш, що деякі справи просто вже не можна відкладати. Простіше кажучи, це прокрастинація. Тоді і починається безглуздий скролінг сторінок у соцмережах. Тож чому б не дати своєму організму та мозку відпочинок?

9. Читання паперових книжок

Так, зараз будь-яку книгу можна знайти в інтернеті. Але якщо треба відірватися від гаджетів, доведеться шукати саме паперову. Але тут обов’язково знайти саме те, що точно буде цікавим та захоплюючим. Або те, що давно хотілося почитати.

10. Ігри та розваги з дітьми

Ті, в кого є власні діти, точно знають, що вони забирають на себе майже всю увагу та час.

Немає власних дітей – є племінники, хрещені, сестри, брати, діти сусідів. Можна якось спробувати налагодити контакт з дітьми, розібратися, як взагалі з ними спілкуватися.

А скільки годин ви зазвичай провидите у смартфоні чи за комп’ютером? Діліться у коментарях.

Приєднуйтесь до нас у Viber та підписуйтесь в Instagram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #відпочинок #літо #роваги #гаджети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...