• Головна
  • Паспорти за хабарі. У Слов’янську виправдали від звинувачень начальницю ЦНАПу з Миколаївки
13:19, 13 липня 2021 р.

Паспорти за хабарі. У Слов’янську виправдали від звинувачень начальницю ЦНАПу з Миколаївки

Паспорти за хабарі. У Слов’янську виправдали від звинувачень начальницю ЦНАПу з Миколаївки

У Слов’янську виправдали від звинувачень начальницю ЦНАПу.

Обвинувачена була призначена начальницею ЦНАПу першого лютого 2018 року в місті Миколаївка.

Слідство встановило, що 14 травня 2020 року до ЦНАПу завітав чоловік щодо оформлення закордонних паспортів для десятьох осіб. Саме в цей час обвинувачена захотіла отримати хабар за безперешкодне та пришвидшене оформлення та видачу цих документів.

За даними слідства, жінка почала вимагати по 1500 гривень за оформлення кожного паспорту.

28 травня у своєму кабінеті обвинувачена отримала 15 000 гривень за оформлення паспортів.

Читайте: У Слов’янському районі начальника одного з ЦНАПів спіймали на хабарі

Під час судового розгляду обвинувачена своєї провини не визнала та повідомила, що чоловік який представився бригадиром повідомив, що формує групу робітників для поїздки на працевлаштування за кордон, а вона лише консультувала його стосовно діючих встановлених правил видачі закордонних паспортів.

Також було повідомлено, що у охочих оформити закордонні паспорти були різні проблеми, від відсутності реєстрації, до видачі паспортів у підрозділах, які нині знаходяться на тимчасово окупованій території, а отже час оформлення необхідних документів трохи розтягувався.

Пізніше після особистої розмови з бригадиром у власному кабінеті обвинувачена почала виходити в головне приміщення, бригадир повідомив, що буде їхати за своїми справами, а потім обвинувачена побачила велику кількість людей у штатському, які почали бігти в сторону її кабінету, який вона не зачиняла.

Пізніше, за її твердженням, її заштовхали у кабінет, на прохання надати захисника ніяк не відреагували, коли склали протокол затримання їй не відомо. Також обвинувачена повідомила, що впливу на спеціалістів, які оформлюють паспорти вона не має, в її перелік обов’язків не входить функція оформлення таких документів, а отже брати гроші за пришвидшення оформлення паспортів немає сенсу. Суд визнав такі свідчення достовірними.

Представники обвинувачення не спростували такі твердження обвинуваченої, на що звернув увагу суд. Рішення про отримання чи відмову у видачі такого документу приймає Державна міграційна служба України, а не обвинувачена.

Серед доказів обвинувачення були свідчення бригадира, який повідомив, що з начальницею ЦНАПу він познайомився у травні 2020 року, оформивши собі закордонний паспорт.

Пізніше, він розклеював оголошення про роботу за кордоном, на яке відгукнувся раніше незнайомий йому чоловік. Бригадир допоміг йому, відвів до ЦНАПу та попросив начальницю оформити йому паспорт.

Після оформлення документів цьому чоловіку, бригадир повідомив, що приведе до ЦНАПу ще десять чоловік і начальниця заявила йому, що потрібно буде заплатити по 1500 гривень за кожного, але суму 15 000 не озвучувала.

За швидке оформлення паспорту згідно офіційної процедури треба сплачувати через термінал 1050 гривень, а отже бригадир міг сплутати це, коли почув від начальниці інформацію про сплату 1500 гривень за кожного громадянина.

Під час спілкування у кабінеті начальниця натякнула на отримання винагороди, підняла папірець під який бригадир поклав 15 000 гривень.

Коли вони вийшли з кабінету і побачили різних людей, начальниця попросила бригадира повернутись до кабінету та забрати те, що він поклав їй на стіл. Він піднявся до її кабінету, але забирати гроші не став, бо знав, що це хабар і поїхав з Миколаївки.

Заяву до поліції він писав особисто, на співпрацю з правоохоронцями погодився добровільно, а гроші були особисто його. Також його один раз відвезли до Бахмуту для примірки спецобладнання для фіксації протиправних дій начальниці. Під час написання заяви до поліції факт вимагання 15 000 гривень був вказаний за наполегливого прохання працівника поліції, оскільки сама обвинувачена цієї суми ніколи не називала.

Також були допитані свідки, які фактично оформляли паспорт за настановою бригадира, проте частина з них не повідомляли про вимагання грошей, та вони майже нічого з цього приводу не знали. Окремо було допитано працівників ЦНАПу, які нічого не знали про отримання хабаря начальницею та на них ніхто не впливав.

Свідки, які приймали участь в обшуку також розказали про перебіг подій і суд звернув увагу на неналежно оформлення процесуальних документів та порушення прав підозрюваної (на той момент). Поряд з кабінетом були сторонні особи, які ніяким чином не були ідентифіковані.

Спираючись на численні порушення під час проведення слідства, а також не доведення факту отримання неправомірної вигоди суд ухвалив визнати невинуватою начальницю ЦНАПу міста Миколаївка.

Прокуратура може подати апеляцію протягом 30 днів, проте чи буде це робити, поки що невідомо.

Дмитро Браславський для 6262.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #хабар #ЦНАП
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...