• Головна
  • Від +28 до +50 – як змінювалося поняття аномальної спеки у різні роки
Новина
16:36, 25 липня 2021 р.

Від +28 до +50 – як змінювалося поняття аномальної спеки у різні роки

Новина
Від +28 до +50 – як змінювалося поняття аномальної спеки у різні роки

Літо 2021 року багатьом здалося занадто спекотним. А що ж демонструють офіційні температурні показники?

Кожного року нам здається, що це літо – точно аномально спекотне. А потім настає ще одне літо – і історія повторюється.

Наприкінці червня 2021 року стало відомо про 130 смертей у Канаді через спеку. У провінції Британська Колумбія температура продовжувала зростати чотири дні поспіль і досягла 49,5 градусів Цельсія, - повідомляє BBC Україна.

Востаннє температура перевищувала позначку в +45 градусів у канадській провінції Саскачеван у липні 1937 року. Попередній рекорд у Британській Колумбії встановлений у Літтоні в 1941 році.

Сильна спека зафіксована також на Звході США – 54 градуси у Долині Смерті – передає Українська Правда. Спека у більшій частині Тихоокеанського північного заходу спричинила тиск на електромережі та призвела до великих пожеж.

За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 16 липня у Києві середньодобова температура становила +28,8 градусів Цельсія, що на 0,4 градуси вище рекордного значення 1931 року. Така температура повітря на 7,6 градуси перевищила кліматичну норму.Такий показник став максимальним для цього дня за всю історію спостережень з 1881 року.

У Слов’янську днями спостерігали +43 градуси на солнці та +38 у тіні.

Проте, у попередні роки влітку також фіксували надвисокі температури. В Україні остання така спека була у липні-серпні 2017 році. Вона призвела тоді до загибелі трьох людей. Середньодобова температура складала +28,9 градусів.

У 2015 році аномальна спека була зафіксована в Індії та Пакистані. В Індії у той рік температура сягла +50 градусів, у Пакистані було +49 градусів.

Ще один попередній рекорд був у Східній Європі у 2010 році – до +42 градусів у Луганську.

Причиною аномальної спеки у США та Канаді у 2021 році метеорологи називають купол високого тиску, який унеможливлює циклони. Таке явище трапляється раз на тисячу років, але прогнозують, що у майбутньому воно траплятиметься частіше.

У будь якому випадку, наразі вже не йдеться про те, щоб відтермінувати або запобігти кліматичні зміни. Зараз науковці працюють над тим, як суспільству швидко адаптуватися та перелаштовуватися під різкі кліматичні зміни.

Приєднуйтесь до нас у Viber та підписуйтесь в Instagram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #літо #спека #аномалія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...