• Головна
  • Чи працюють петиції у Слов’янську - що виконано у 2021 році
Стаття
12:22, 9 листопада 2021 р.

Чи працюють петиції у Слов’янську - що виконано у 2021 році

Стаття
Чи працюють петиції у Слов’янську - що виконано у 2021 році

У Слов’янську місцеві жителі активно користуються таким інструментом як «електронні петиції». Але чи впливають петиції на щось?

Минулого тижня сайт 6262.com.ua вчергове опитував читачів про те, що їм було б цікаво у нас почитати. Цього разу ми пропонували вам проголосувати за три теми:

  • Чи працюють петиції у Слов’янську?
  • Коли почнуть реалізовувати проєкти Бюджету участі?
  • Як звернутись до влади міста (всі контакти)?

Результати опитування показали, що читачів цікавлять теми петицій та звернення до влади міста. Тому спочатку ми вирішили розібратися, чи працюють, все ж таки, електронні петиції у Слов’янську.

Що людей турбує

Жителі міста чи не щотижнево пишуть нові електронні петиції, щоб звернути увагу місцевої влади на різні проблеми. А буває так, що пишуть по декілька петицій на тиждень. Звернення стосуються ремонту доріг та тротуарів, якості медицини, благоустрою тощо.

Бували випадки, коли про одну й ту саму проблему петиції писали кілька разів. Так було із дорогою до Гаражних товариств, мостом через Казенний Торець (прим. його ремонт вже, на щастя, завершився) і проблемним перехрестям вулиць Університетської та Василівської.

Які петиції набрали потрібну кількість голосів, які були виконані

Усього за рік станом на початок листопада містяни написали 70 петицій. З них необхідну кількість голосів (250 чи більше) набрали 14.

Ми звернулися до Слов’янської військово-цивільної адміністрації із запитом про те, які підтримані петиції були виконані. Те, що нам відповіли на запит про кожну підтриману петицію, наводимо нижче.

На пресконференції у вересні голова Слов’янської ВЦА Вадим Лях пояснив, що ЛОР-відділення скорочувати не будуть, а лише приберуть нічний піст. Пояснив він це тим, що за 8 місяців 2021 року в нічний час і свята там зробили 20 операцій. Планові денні операції і прийом населення в ЛОР-відділенні здійснюватимуть як і раніше. Якщо оперативне втручання знадобиться вночі, його той же лікар проведе в хірургії. 

Відповідь:

Станом на 29 жовтня 2021 року отоларингологічне відділення реорганізовано – ліжка для хворих з отоларингологічними захворюваннями розгорнуті на базі хірургічного відділення №2 клінічної лікарні. Невідкладна медична допомога хворим цього профілю надається цілодобово.

На це голова ВЦА відповів, що Олену Джим, Юрія Підлісного та Володимира Степанова позбавлять премій за вересень, але нікого не звільнятимуть. 

Відповідь:

Цю петицію будуть розглядати після того, як затвердять порядок розгляду петицій, адресованих Слов’янській ВЦА. Тоді ж буде прийнято рішення про те, підтримувати її чи ні.

Чи працюють петиції у Слов’янську - що виконано у 2021 році, фото-1

23 червня стало відомо, що у Слов’янську відкриється філіал торговельної мережі "Епіцентр". У залишків заводу біля парку Шовковичного у Слов'янську з'явивилися нові власники. Голова ВЦА Вадим Лях заявив, що одним з них є "Епіцентр". Говорили, що власники подали заяву на складання технічної документації з розділення земельної ділянки. «Епіцентру» мало відійти 1,8 га, що виходять на вул. Лозановича.

Петицію створила екс-депутатка від партії "Слуга народу" Людмила Кожухова. Жінка додала, що абсолютно за те, щоб у Слов’янську з’явився Епіцентр, але проти його будівництва біля озера Шовковичне.

Відповідь:

До Слов’янської ВЦА ніхто не звертався з питання будівництва ЕПІЦЕНТРУ, вихідні документи на проєктування не надавалися.

Петиція пропонує встановити у центрі, мікрорайоні Лісний та на залізничному вокзалі пристрої, які приймають пластикові пляшки, а натомість видають корм для тварин або гроші.

Відповідь:

Цю петицію теж будуть розглядати, як тільки затвердять порядок розгляду петицій, адресованих Слов’янській ВЦА.

На початку березня 2020 року у Слов’янську тривала боротьба з Донецькоблгазом за подачу палива на котельні, які забезпечують теплом багатоповерхівки. У зв’язку з цим зареєстрували електронну петицію щодо можливості переходу на автономне опалення у багатоповерхових будинках. 

Відповідь:

Люди можуть за бажанням відключити від центрального опалення тільки свою квартиру, або ж можуть відключитися всім будинком. Це вони роблять за свої кошти. За дев’ять місяців 2021 року дозвіл на відключення від центрального опалення отримали співвласники одного багатоквартирного будинку та три власники квартир.

Чи працюють петиції у Слов’янську - що виконано у 2021 році, фото-2

Мова йде про дорогу, що веде до державної пожежно-рятувальної частини №37, а саме: вулиця Праці та провулок Мартиненко. Автор петиції Сергій Тимченко зазначив, що від якості дороги залежить те, наскільки швидко пожежники зможуть приїхати на виклик.

Відповідь: 

Поточний ремонт дорожнього покриття по вулиці Праці та в провулку Мартиненко виконаний.

У січні 2021 року була зареєстрована електронна петиція із проханням облаштувати парковки для дитячих візків біля дитячих поліклінік, їх філій та інших медичних закладів міста, де обслуговуються діти.

Відповідь: 

Велопарковки обладнані біля амбулаторій № 4, 7, 10. Парковка для дитячих візків облаштована біля входу в амбулаторію №5 за адресою вул. Батюка, 25.

20 січня у Слов'янську зареєстрували петицію із проханням відкрити у мікрорайоні Словважмаш аптеку та встановити там банкомат. Авторка петиції Ольга Круглова, пише, що Словважмаш є віддаленим від центру мікрорайоном. Більшість жителів - люди пенсійного віку. Щоб отримати пенсію або купити ліки, люди змушені добиратися до залізничного вокзалу або центру міста. А оскільки транспорт їздить не дуже часто, то робити це проблематично.

У відповіді повідомлялося, що адміністрація Центру первинної медико-санітарної допомоги направила листи до керівництва чотирьох аптек про можливі відкриття філій у мікрорайонах Словважмаш та Словкурорт.

Відповідь: 

Адміністрація Центру первинної медико-санітарної допомоги направила листи до керівництва чотирьох аптек про можливі відкриття філій у мікрорайонах Словважмаш. Але у відповідь отримала відмови.

Слов’янська ВЦА працює над тим, щоб встановити банкомати у віддалених районах міста.

Чи працюють петиції у Слов’янську - що виконано у 2021 році, фото-3

Пропонують продовжити тролейбусний маршрут №2 до залізничної станції "Слов'янський курорт". Авторка петиції Ірина Задирака, пише, що це необхідно для створення більш зручного та комфортного користування залізничним транспортом жителями та гостями Слов'янська. Звертається увага на те, що частина пасажирських та швидкісних поїздів прямують без заходу на залізничну станцію "Слов'янськ".

Відповідь: 

Зараз триває реконструкція тролейбусного маршруту №5. Коли цей проєкт буде виконаний та пройде усі перевірки на недоліки, буде розглядатись можливість додаткових тролейбусних маршрутів.

Звернення з проханням перерахунку оплати за теплоенергію багатоквартирних будинків у зв'язку з відсутністю "опалення місць загального користування".

Авторка петиції Аліна Коваленко зазначає, що в багатьох багатоквартирних будинках відсутнє опалення місць загального користування, оскільки батареї демонтовані, тобто власники багатоквартирних будинків оплачують послуги, якими не користуються.

Відповідь: 

Це питання знаходиться поза компетенцією Слов’янської ВЦА.

Скандальну справу стосовно лікаря Павла Хайла розглядали з лютого 2021 року. Збиралися депутатські комісії та пресконференції, планували збирати скарги, але, врешті-решт, так нічого і не зробили. Лікар залишився на своїй посаді. Хоча і петиція набрала швидко багато голосів, і в соцмережах люди скаржилися на цього лікаря.

Відповідь: 

Будь-яких дисциплінарних стягнень не має, порушення трудової дисципліни відсутні. Питаннями звільнення працівників займається директор лікарні.

Петиція із проханням встановити спортивний майданчик на перехресті вулиць Аеродромна та Героїв України (колишня вулиця Молодогвардійська) набрала 252 голоси. А петиція про встановлення спортивного майданчика у мікрорайоні "Масложир" набрала 259 голосів.

Відповідь: 

Спортивні майданчики планується встановити у 2021 році в рамках президентської програми «Здорова Україна».

На цю відносно нову петицію керівництво Слов’янської ВЦА відповіло, що школярі мають пільги на проїзд у тролейбусі. Вартість квитка тривалого використання становить для учнів 50 грн (36% від повної вартості), для студентів очної форми навчання - 70 грн (50% від повної вартості).

У нашому наступному матеріалі читайте про те, як зв’язатися з усіма службами, відділами та управліннями Слов’янська.

Ще більше цікавого читайте у нашій групі Viber

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #влада #петиції #звернення #благоустрій #майданчик #медицина #ЕПІЦЕНТР
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...