• Головна
  • "Доки у Слов’янську щось можна зробити, ми це будемо робити" - як церква допомагає людям тікати від війни
17:02, 11 квітня 2022 р.

"Доки у Слов’янську щось можна зробити, ми це будемо робити" - як церква допомагає людям тікати від війни

"Доки у Слов’янську щось можна зробити, ми це будемо робити" - як церква допомагає людям тікати від війни

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, представники Церкви “Добра звістка” влаштували евакуацію мирного населення з гарячих точок. Найперше вивозили з Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Ізюму. Коли війна почала підбиратися і до Слов’янська, вивозити стали і місцевих.

Допомогою під час війни Церква займалася ще з 2014 року, коли спочатку вивозили місцевих у безпечні місця України, а згодом допомагати гуманітарно людям з різних сірих зон. Ця допомога тривала з 2014 року до 24 лютого 2022 року.

Читайте:Я знаю як це - любити ворога. Петро Дудник про волонтерство та допомогу людям

Чим зараз займається церква, як допомагає людям, чому організовує евакуацією і як людям звернутися по допомогу. Про це все поспілкувалися з пастором Петром Дудником.

***

24 лютого 2022 року - страшна дата для всіх українців. Петро Дудник розповідає, що до війни вони з сім’єю готувалися, продумували план евакуації. Але навіть не могли уявити, що небезпека охопить всю Україну. 

“Зараз все інакше, бо евакуюватися почала вся Україна”.

Петро Дудник згадує 2014 рік і говорить, що ситуації тоді і зараз значно відрізняються. Під час війни на Донбасі для того, щоб вивезти людину у безпечне місце, достатньо було проїхати приблизно 40-50 кілометрів. Наразі ці відстані значно збільшились. Тоді було достатньо виїхати за український блокпост, наразі на людей небезпека може чекати навіть на заході України.

У ці страшні дні у Церкви є декілька команд, кожна з яких виконує своє особливе завдання.

Перша команада - це ті, хто евакуює людей, вивозить українців з небезпечних місць. Часто автобуси вивозять людей навіть під обстрілами. Так, наприклад, виїжджаючи з Ізюма, автобус церкви обстріляли, а водія було поранено.

"Доки у Слов’янську щось можна зробити, ми це будемо робити" - як церква допомагає людям тікати від війни, фото-1

Друга команда - це волонтери, які приймають переселенців. В день у місто прибуває до 600 людей. Всіх їх треба обігріти, нагодувати, заспокоїти і визначитись з подальшою евакуацією.

Наразі людей розміщують у трьох локаціях: сама Церква, дитячий будинок “Паруса Надії” та Центр переселенців. Ніч після евакуації люди, яких забрали з-під бомбувань, перебувають у Слов’янську, переодягаються, приймають душ, беруть гуманітарну допомогу. 

А вже зранку частину з них представники третьої команди відправляють евакуаційними потягами на захід України. Іншу частину евакуйованих (мам з дітьми та літніх людей) відвозять у Дніпро. 

Там їх зустрічають та допомагають із розселенням вже інші волонтери.

Четверта команда - це безпосередньо волонтери, які приймають евакуйованих людей та розселяють їх. Окрім того, автобуси, які привозять людей у Дніпро, повертаються у Слов’янськ не пустими, а наповненими гуманітарною допомогою. 

Найбільшою проблемою евакуації залишається транспортування людей з інвалідністю. Для того, щоб вивезти таку людину з її супроводжуючими, треба спеціальний транспорт. Але і не це головна проблема. Адже після транспортування людину з інвалідністю треба поселити в таке місце, де у неї будуть умови для життя.

Наразі “Добра звістка” знайшла два хоспіси для людей з інвалідністю у Тернополі. Один - приватний, інший - державний. Ще один варіант для таких людей - транспортувати до кордону. Там їх забирають волонтери спеціальної місії і везуть в Італію. Люди з інвалідністю їдуть разом з тими, хто їх супроводжує.

***

Зараз Церква “Добра Звістка” організовує евакуацію і зі Слов’янська. 

Фінансуванням Церква займається разом з партнерами. Окремо і люди жертвують гроші. Саме тому треба бути максимально прозорими. Кожен водій, який займається евакуацією, надає маршрут дороги, чеки із заправлень, звіти роботи. Це все для того, аби люди розуміли, що їх пожертви використовуються виключно за потребами. Як вже казав Петро Дудник, у порівнянні з 2014 роком, сьогоднішня ситуація зовсім інакша - дорога виїзду - мінімум 350 кілометрів. Для цього і затрати на бензин значно вищі. Враховуючи те, що авто після евакуації повертається до міст з гуманітарною допомогою, то за день на дорогу може витрачатися понад 30 тисяч гривень.

Спочатку для евакуації людям треба було зареєструватися за телефоном. Але церква не очікувала такої навали дзвінків та запитів на виїзд. Згодом евакуювати почали в порядку живої черги. Для того, щоб виїхати, людям треба прийти до церкви “Добра звістка”. Вже звідти відправляються автобуси.

Так, наприклад, завтра, 12 квітня, о 8:00 з церкви "Добра Звістка" людей евакуюватимуть до Дніпра та Тернополя. Перевагу надають мамам з дітьми, людям похилого віку та людям з інвалідністю. Гроші за евакуацію не беруть.

Кожен раз благодійники намагаються відправити хоча б одну-дві автівки, які б вивозили людей з інвалідністю.

Людей будуть вивозити до тих пір, допоки це буде можливо. Наразі у місті залишається ціла команда волонтерів, які щодня від душі допомагають людям.

“Доки у Слов’янську щось можна зробити, ми це будемо робити. Все має відбуватися у свій час”

Зараз волонтерам необхідна допомога. Навіть маленька сума може бути вирішальною для якоїсь з евакуаційних поїздок. Тому допомогти можуть усі охочі.

Картка ПриватБанка

5168742731509109

Монобанк:

5375414130802878

PayPal:

Petro Dudnyk

[email protected]



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Добра звістка #інтерв’ю #евакуація #война в Украине #війна в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Життя під час війни продовжується. Ми зібрали історії звичайних людей, які зіткнулись з війною віч-на-віч. Читайте. Кожна з них своя, особлива, індивідуальна.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...