• Головна
  • Як змінилось українське суспільство після 24 лютого 2022 року
16:20, 27 травня

Як змінилось українське суспільство після 24 лютого 2022 року

Як змінилось українське суспільство після 24 лютого 2022 року

Війна в Україні триває вже 8 років. Наше суспільство вже ніколи не буде таким, як до Революції гідності, до анексії Криму та окупації частини Донецької та Луганської області. 2022 рік же приніс у наші життя нову реальність, яка змінила життя кожного українця. 

Волонтерський рух 

З кожним випробуванням українське суспільство міцнішає, стає більш злагодженим та об’єднаним. Ще з 2014 року в Україні почав розквітати волонтерський рух. Жінки і чоловіки різного віку та професій за власним покликом серця почали допомагати нашій армії та цивільним, які постраждали внаслідок агресії сусіда. Сьогодні ж, після широкомасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави, бажання українців допомагати тільки збільшилось. По всій країні створюються волонтерські центри, які надають допомогу різним категоріям населення. Хтось допомагає збирати гроші на підтримку армії, пакує коробки з гуманітарною допомогою, розвозить ліки літнім людям, хтось - евакуює громадян із “гарячих точок”, плете маскувальні сітки, приймає у себе переселенців. Кожен з цих людей впевнений, що таким чином наближає перемогу. 

Мова і культура

З початком війни в Україні також почала зростати національна свідомість, чіткіше стала сприйматись приналежність до української культури та історії. Сьогодні прапор та гімн для більшості громадян - це не просто державні символи, а гордість народу.

Багато хто з наших громадян перейшов на українську мову, або почав її вивчати, у містах з’явились розмовні клуби, безкоштовні курси для дітей та дорослих. За даними опитувань Gradus Research, кожен восьмий перейшов у побуті з російської на українську мову після початку "операції з денацифікації".  

Історія 

Після розпаду Радянського Союзу для українців почала відкриватись нова історія, яка була прихована десятки років за надійною ширмою “найкращості”, “найвеличності” і “найуспішності” СРСР.

З початком війни з Росією все більше людей почали цікавитись історією українського державотворення, національно-визвольного руху, трагічних сторінок історії, таких як Голодомор та репресії. 

Таким чином розпочалось відновлення національної пам’яті українського народу та національної свідомості громадян. 

Сміливість і рішучість 

Війна принесла не тільки сльози та горе у наші домівки. Вона додала багатьом сміливості та рішучості, аби стати на захист своєї країни. З початком повномасштабної агресії Росії тисячі українців прийшли до військкоматів, записались до територіальної оборони та повернулись з-за кордону, аби допомагати Україні у скрутні часи. Сьогодні весь світ захоплюється героїзмом українського народу, який бореться з окупантами і тримає оборону до останнього. 

Сьогодні українське суспільство трансформується, росте, зміцнюється. На жаль, це відбувається через біль і втрати, сльози, кров і піт. Але ця сила і згуртованість нам зараз потрібна як ніколи, аби вистояти у цій війні. І саме нам випало пережити ті часи, про які будуть писати у підручниках історії і розповідати у легендах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Україна #Росія #вторгнення #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...