• Головна
  • Повістки на вулицях, блокпостах і пляжах. Чи законно це
10:33, 19 червня 2022 р.

Повістки на вулицях, блокпостах і пляжах. Чи законно це

Повістки на вулицях, блокпостах і пляжах. Чи законно це

Під час загальної мобілізації в Україні громадяни країни отримують повістки про призов на військову службу. Для багатьох постає питання, чи законно вручати повістку людям на вулиці?

Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє, що вручення повістки на вулиці або на блокпосту не суперечить закону, а за неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання.

У повістці визначається дата і час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії. Вручення повістки не означає мобілізацію. Насамперед виклик до військкомату – для перевірки даних громадянина і визначення його придатності до служби.

Окрім того,згідно статті 22 Закону України"Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" «призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин».

Фактично це означає, що повістка може бути вручена будь-де: на блокпості, на вулиці, на роботі, на пляжі (Яяк нещодавно в Одесі).

Вручити її може як посадова особа територіального центру комплектування, так і представник місцевої влади чи роботодавець. Крім того, роботодавець зобов'язаний вручати повістки працівникам, які ховаються від військкомату.

Існує єдина умова — повістка має бути вручена особисто в руки військовозобов'язаному. Якщо військовозобов'язаний відмовляється від повістки, складається акт, який вручають йому під підпис.

За неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн.

За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації загрожує кримінальна відповідальність від 3 до 5 років.

Вам також може бути цікаво: 

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #повістки #війна в Україні #война в Украине #повестка на улице #повітска на блокпосту #мобілізація в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...