• Головна
  • Чи заборонять жінкам під час війни виїзд за кордон: відповідь заступниці міністра оборони
16:31, 5 липня 2022 р.

Чи заборонять жінкам під час війни виїзд за кордон: відповідь заступниці міністра оборони

Чи заборонять жінкам під час війни виїзд за кордон: відповідь заступниці міністра оборони

З 24 лютого жодної жінки примусово в нас не мобілізували, як власне і до того – з 2014 року. Станом на зараз в ЗСУ немає потреби у примусовій мобілізації жінок.

На сторінці у ФБ заступниці міністра оборони, Ганни Маляр, наголошено, що у російському медіапросторі вкотре запустили фейк про мобілізацію жінок в Україні.

Вона підкреслила, що цей фейк підхопили в нас та це тема, яка дасть багато переглядів, але не треба на цьому спекулювати під час війни.

Що ж насправді?

- з 24 лютого жодної жінки примусово в нас не мобілізували, як власне і до того - з 2014 року;
- станом на зараз в ЗСУ немає потреби у примусовій мобілізації жінок;
- жодних обмежень, пов"язаних з мобілізацією, для перетину кордону щодо жінок немає і станом на зараз такі обмеження не плануються

Чи йдеться про заборону військовозобов'язаним жінкам виїздити за кордон

У соціальних мережах та деяких ЗМІ з'явилася інформація про те, що після 1 жовтня, коли запрацює система військового обліку жінок, а воєнний стан зберігатиметься, їм можуть заборонити виїздити за межі України.

Проте ця вимога стосується однаковою мірою і жінок, і чоловіків і вона вже діє в Україні.

Відповідно до законодавства, військовозобов'язані можуть виїздити за кордон за певних обставин. І так само як на чоловіків, так і жінок, які стоять на військовому обліку, поширюються певні обмеження.

Обмеження на виїзд за кордон військовозобов'язаних були і будуть, але не тотальні

"Казати, що з 1 жовтня буде повна, абсолютна заборона - це неправильно. Воєнний стан вже встановлює певні обмеження на виїзд за межі України для військовозобов'язаних", - каже ВВС News Україна юристка ГО "Юридична сотня" Марія Звягінцева.

У парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВВС News Україна повідомили, що ніяких окремих проєктів законів, які би встановлювали додаткові заборони на виїзд за межі України, на розгляді немає.

Якщо до осені ніяких змін у законодавстві не станеться, то діятимуть ті самі правила для виїзду за кордон військовослужбовців, що й зараз.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 4 липня вона ще раз підтвердила, що станом на зараз в ЗСУ немає потреби у примусовій мобілізації жінок. Вона також сказала, що жодних додаткових обмежень для перетину кордону щодо жінок не планується.

Кому з військовослужбовців буде дозволено виїздити за межі України, встановлює закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Виїжджати зможуть, зокрема, військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких є троє і більше дітей віком до 18 років, мами чи тата-одинаки, що самостійно виховують неповнолітню дитину, батьки, опікуни, усиновлювачі які мають дитину з інвалідністю чи усиновлену дитину віком до 18 років.

У цей перелік також потрапляють ті, хто навчається за кордоном за стаціонарною чи змішаною формою навчання - від здобувачів профосвіти до аспірантів та докторантів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #жінки на війні #мобілізація жінок. жінки виїжджають за кордон #война в Украине #війна в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...