• Головна
  • Що несе "русский мир". Записки війни у Слов’янську
16:08, 16 лютого 2023 р.

Що несе "русский мир". Записки війни у Слов’янську

Що несе "русский мир". Записки війни у Слов’янську

15.02.2023

От скоро і виповниться рік, як сусідня країна росія вирішила “звільнити” Україну від “нацистів та бандерівців” та принести з собою “русский мир”.

Мешканці Слов’янська на своїй шкірі вже знають, що цей “мир” означає: війну, руйнування, біль і втрату майбутнього. Багато країн вже пройшли через це ще до нас. Невизнані Придністров’я, Абхазія, Південна Осетія - потворні дітища росії та її “захисту” і “звільнення”. Саме росія була активним учасником конфліктів на цих територіях.

Нам можна подивитись на досвід цих квазіутворень, аби зрозуміти, що ж насправді несе із собою “русский мир” на наші території. Адже рф діє за одним і тим же сценарієм. Невизнане Придністров’я називають “музеєм СРСР під відкритим небом” і “привітом з 80-х”. Абхазія, розташована на березі Чорного моря, була одним із найпопулярніших курортів, проте сьогодні на пляжах невизнаної республіки туристів значно менше, і ті – росіяни.Туристична інфраструктура тут занепадає через відсутність легальних інвестицій. А у Південній Осетії багато будівель навіть не відновили ще після бойових дій (2008 р). Власного великого бізнесу в республіці майже немає, а залежність від російських грошей - значна.

А чи хочемо ми повторення на захоплених українських територіях? Звісно ні.

Слов’янськ став одним із перших у 2014 році, куди вдерлись проросійські бойовики. Вони прийшли на нашу землю зі зброєю, пропагандою та своїми порядками. Але нам дуже пощастило, що наше місто було звільнене 5 липня. Відтоді воно стало відбудовуватись і розвиватись. Сказати, що це було для нас легко не можна, адже відголос війни тягнувся ще декілька років. Частина мешканців вирішили покинути місто, а штамп небезпечної території міцно вкоренився у свідомості багатьох українців. Поступово ми почали розривати ці шаблони і рухатись у напрямку майбутнього. Але сьогодні росія вирішила вже вдруге забрати його у нас, аби встановити тут свої порядки через війну.

Що в теорії “русский мир” може принести на нашу землю? По-перше - знищення нашого міста, як це вже відбулось з десятками населених пунктів, які раніше були для когось квітучим і затишним домом. По-друге - відкат у розвитку на декілька десятиліть назад, нав’язування своєї правди, історії та героїв нам чужих і злочинних. По-третє - різке скорочення населення, зокрема молоді, підприємців та бізнесу. І врешті-решт хаос, злочинність та панування маргінальних елементів.

Поступово просуваючи “русский мир” на території інших держав, росія думала, що їй швидко вдасться встановити його і в нашій країні, але натрапила на жорсткий супротив. Українці і весь цивілізований світ об’єднались задля того, аби не допустити поширення російського контролю у нашій державі та роблять все можливе, аби звільнити від нього всі окуповані території.

Ми всі бажаємо для нашої країни і міста розвитку та миру, а тому розуміємо, наскільки важливо сьогодні відігнати рашистську гідру подалі від нашого дому. Віримо і робимо все можливе, аби “русский мир” не прийшов на нашу землю.

Матеріал створено в рамках проєкту “Життя війни” за підтримки ГО Лабораторії журналістики суспільного інтересу та IWM».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #записки війни #русский мир
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...