• Головна
  • "Тут у Слов’янську "рашу" вже ніхто не чекає", - мешканці міста, які не виїжджали в евакуацію
14:15, 5 березня 2023 р.

"Тут у Слов’янську "рашу" вже ніхто не чекає", - мешканці міста, які не виїжджали в евакуацію

"Тут у Слов’янську "рашу" вже ніхто не чекає", - мешканці міста, які не виїжджали в евакуацію

Слов’янськ - одне із міст на Донбасі, яке зараз знаходиться зовсім недалеко від зони бойових дій. Місто зазнало немало обстрілів. Але після звільнення Свтогірська, Лимана та Ізюму, з цим стало трохи спокійніше. У Слов’янськ стали повертатися люди. 

Зараз у місті знаходиться близько 50% населення довоєнного часу. Почали відкриватися магазини, салони, розважальні заклади.

Хтось виїхав і повернувся у місто, хтось чекає більш безпечного часу, бо влада поки просить залишатись подалі від бойових дій. А є ті, хто і не виїжджав з міста.

Ми поспілкувалися з декількома цими людьми і ось, що вони розповідають.

Ірина

Ірина пробула у Слов’янську весь час повномасштабної війни. Жінка говорить про те, що найстрашніше та найнебезпечніше у Слов’янську було влітку, поки Святогірськ, Ізюм, Лиман та інші близькі населені пункти були окуповані. Тоді місто ледь не щодня зазнавало ворожих обстрілів. Після деокупації цих населених пунктів стало легше.

Звичайно, зараз найбільше хвилюють новини про наступи росіян і їхнє бажання окупувати Бахмут та Лиман. Звичайно, у Слов’янську досі небезпечно, час від часу прилітають російські снаряди. Але вони не такі часті, як було раніше. 

У той же час Ірина говорить про те, що у порівнянні з деокупованими містами, у Слов’янську просто максимально комфортно. Щодня відкриваються різні магазини. Купити можна все, що завгодно.

Лариса

Лариса не виїжджала зі Слов’янська, бо мала на те вагомі причини. Весь цей час вона пробула у місті.

Жінка говорить про те, що у місті всі розуміють, що ситуація контрольована і зараз люди не виїжджають зі Слов’янська, а приїжджають. Так, люди бояться обстрілів, але впевнені у тому, що наше місто - броня і фортеця. Лариса додає, що ті, хто хотів виїхати з міста - вже виїхали і життя в евакуації не таке казкове як може здатися. Багато хто вже втомився і хоче бути вдома. 

“Зараз настрій такий, що тут у Слов’янську “рашу” вже не чекає”.

Небезпека у місті зберігається, але найгарячіше було, коли був окупований Лиман. Тоді було дійсно страшно і була велика загроза. Тоді було найгарячіше і, навіть, час від часу з’являлися думки про окупацію міста. Зараз усі знають, що у місто ніхто (прим. росіяни) не зайдуть. Хоч є обстріли міста, люди переживають, але змусити когось зі Слов’янська виїхати знову буде дуже важко. У місті зараз доволі багато людей.

Олександр

Олександр з дружиною не виїжджали з міста весь цей час. Вони живуть в районі Олійжиркомбінату. Чоловік розповідає, що найважче було у місяці щільних обстрілів. Було гучно і лячно. Окрім того, не дуже комфортно було тоді, коли магазини почали зачинятися. Купити можна було не все, ціни різко зростали. Але і це не змусило їх виїхати. Подружжя розповідає, що вони мали запаси їжі, консервації. Також вони записувались на гуманітарну допомогу.

За словами Олександра, зараз у Слов’янську дуже комфортно у порівнянні з тими ж пів року назад. Їздить транспорт, відкривається все більше і більше магазинів. Звичайно, чутно бої. У місто все так само може прилетіти. З ситуацією в Бахмуті новини напружують. Але загалом життя триває.

Люди так само отримують гуманітарну допомогу. Купити можна майже все, що завгодно. Також працює уся сфера послуг. Дружина Олександра ходить і до перукаря, і до майстрів манікюру, і, навіть, на фітнес.

Звичайно, життя у Слов’янську досі не можна вважати абсолютно безпечним. Прилетіти може будь коли. Тому влада закликає тих, хто може ще побути у більш безпечному місці, не повертатись хоча б ще трохи.

Читайте: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #евакуація #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...