• Головна
  • Чому на Донеччині недостатньо води
09:04, 27 серпня 2023 р.

Чому на Донеччині недостатньо води

Чому на Донеччині недостатньо води

В Донецькій ОВА пояснили, чому в області недостатньо води.

У Донецькій області наразі недостатньо води, бо російськими загарбниками зруйновано 41 обʼєкт водопостачання та 46 обʼєктів водовідведення.

Про це 25 серпня на брифінгу повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної військової адміністрації Лариса Гусєва.

«На жаль, унаслідок бойових дій на сьогодні в області зруйновано 41 обʼєкт водопостачання та 46 обʼєктів водовідведення. …Що стосується в цілому водопостачання в області, то хочу зазначити, що, на жаль, станом на сьогодні, в нас просто недостатньо води», - сказала Гусєва.

Вона пояснила, що це тому, що в області зруйновано Південно-Донбаський водогін, Курахівське водосховище, дамби зруйновані, Райгородська дамба зруйнована внаслідок бойових дій - ті самі обʼєкти, які забезпечували достатню кількість води в Донецькій області.

«На сьогодні, якщо говорити про ті обʼєкти, які ще залишились у нормальному робочому стані, на жаль, вони не можуть дати достатню кількість води. Тому от в Покровську, Мирнограді, щоб якось вийти з цієї ситуації, щоб люди зовсім не були без води, реалізовано проєкт за рахунок обласних і місцевих коштів щодо введення в експлуатацію установки очищення шахтної води, яка дозволила б хоча б погодинно, але подавати воду в ці міста», - поінформувала Гусєва.

Також, за її словами, у Селидовому, Новогродівці, Іллінівці зараз проводиться дуже велика кількість заходів з пошуку свердловин: «Ми шукаємо старі свердловини, які колись існували, і робимо з них джерела водопостачання. Зараз уже зроблено в Селидовому, і це місто отримує водопостачання з цих свердловин. Ми плануємо таку ж роботу проводити разом з місцевими органами влади в Новогродівці, Святогірську, де будуть свердловини».

Гусєва додала, що в Кураховому місцевою владою проведена велика робота для отримання води з Успенського водозабору, і люди отримують воду, але це не завжди цілодобово.

Вона зазначила, що і вода із свердловин, і шахтні води - це переважно технічна вода, але це не тому, що в неї дуже погані якісь показники, а тому, що для джерела питного водопостачання потрібно виконати велику кількість бюрократичних дій.

«Наприклад, якщо це свердловина - в неї повинен бути дозвіл на спеціальне водокористування, мають приблизно рік відслідковувати якість води, яка в ній є. А оскільки в нас бракує часу, ми не можемо цілий рік чекати, нам потрібно людям воду подати зараз, тому і було прийнято рішення, щоб людям в містах подати хоч якусь воду», - сказала Гусєва.

Вона також підкреслила, що вся вода для населення проходить очищення, її дезінфікують, проводять постійний лабораторний контроль, і ця вода не зможе якось негативно вплинути на здоровʼя людей, але згідно з чинним законодавством «ця вода не гарантованої якості».

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #Війна #Водопостачання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...