«Уроки пам’яті» Голодомору від Студентського та Учнівського Братств

18 листопада 2014 року у Слов’янському педагогічному ліцеї Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» та МГО «Учнівське братство» провели за підтримки Слов’янської міської ради «Уроки пам’яті», де старшокласники побачили і обговорили уривки документального фільму, знятого на основі свідчень очевидців Голодомору на території Донбасу.

Активістка «Учнівського братства» Олена, яка є вимушеною переселенкою із зони АТО, звернула увагу, що у запропонованому увазі школярів фільмі свідки розповідають про те, що радянські міліціонери відбирали хліб в дітей, які намагалися привести його додому, а вже за 7 км. від межі радянської України на території Росії цього штучного голоду не було і там пшеницею годували коней.

10599291_614174392027888_1518094352256359133_n (1)

Активіст молодіжної організації «Учнівське братство», учень 9 класу російськомовної школи№15 Артем Делас, розповів про те, з сьогоднішньої презентації фільму про Голодомор розпочинаються заходи Студентського і Учнівського братства з показами цього фільму у школах Слов’янська. Артем додав, що учора він спільно з колегами з ВМГО «Студентське братство» зустрівся з секретарем міської ради Олегом Зонтовим і отримав підтримку міськвиконкому для здійснення цієї просвітницької діяльності, спрямованої на розвиток історичної пам’яті мешканців Слов’янська.

10306541_614174398694554_2885846056515179508_n

Активіст «Учнівського братства» Артемрозповів про те, що його рідні, які жили на Донбасі, також потерпали від Голоду у 1932-33 роках і врятувалися вони завдяки виїзду до інших областей.

Дев’ятикласник Артем Делас звернув увагу учасників презентації фільму на причини Голодомору:

1)Комуністичний режим розглядав економічно незалежне і національно свідоме українське селянство як реальну загрозу для свого існування і для цілісності радянської держави.

2)Тому в Сталіна було бажання, виморивши голодом мільйони людей, ослабити український народ до такої міри, щоб українці вже не могли мріяти про вихід із СРСР, про незалежність.

3)Організувати Голодомор вдалося завдяки жорстоким командно-репресивним методам «соціалістичного перетворення в сільському господарстві», які здійснювалися шляхом проведення суцільної колективізації, масового «розкулькулювання» та непосильної насильницької хлібозаготівлі.

Активіст «Учнівського братства» Артем також розповів про наслідки Голодомору:

1)Геноцид спричинив смерть майже мільонів людей, а саме на Донбасі за деякими даними – до 20% населення, яке проживало у селах.

2) Цей Голодомор викликав найбільшу катастрофу в історії України. Після цієї катастрофи традиційне українське село зі своїм укладом і звичаями перестало існувати.

3) Наслідки Голодоморувідчувалися в повсякденному житті. Замість активного, сумлінного хлібороба на зміну прийшли колгоспники. Земля, поле стали для колгоспника чужими, праця – бездуховною. Між односельцями, навіть близькими, рідними, не стало тієї теплоти, дружби, довіри в стосунках.

4) Серед селянства з’явилися настрої утриманства, у психології певної частини сільського населення зароджувалося зневажливе, байдуже ставлення до господарювання. Не отримуючи платні, а лише міфічні трудодні, колгоспники втрачали будь-який інтерес до колгоспної роботи, змушені були працювати з-під примусу.

5) До суспільного майна селяни ставилися не як до власного, а як до нічийного. Терор голодом із селянина-власника творив людину безініціативну, упокорену страхом.

Після показу фільму активістка «Учнівського братства» Діана Цимбал запропонувала кожному запитати в найстарших своїх родичів про те, як їх родини пережили Голодомор, або як тоді казали «голодовку».

Підсумовуючи презентацію фільму активіст «Учнівського братства» Артем Делас зазначив: «Від сьогоднішнього дня Студентське і Учнівське братство займуться збором підписів до міської ради щодо усунення з назв вулиць і площ наслідків тоталітарного режиму. Тепер давайте усвідомимо, що завдяки улюбленому деякими пенсіонерами, вихованими в радянській системі, ідолу - Леніну та його наступникам тисячі невинних людей вмирали від голоду. Та чи місце йому на головній площі нашого міста? Чи можуть назви вулиць Слов’янська носити імена тих, хто несе відповідальність за нищення мільйонів невинних людей?»

10309672_614174385361222_7862320587159320961_n

 Координатор «Учнівського братства» Діана Цимбал звернулася до учнів: «Четвертою суботою листопада вважається «день пам'яті жертв Голодомору». У нашому місті на площі Жовтневої Революції у суботу о 15:30 відбудеться «Мітинг Реквієм», а о 16:00 акція «Запали свічку пам'яті». Запрошуємо кожного приєднатися!»

Славянск новости голодомор
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
116 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
По данным управления статистики в рейтинге зарплат по отраслям в Донецкой области Славянск не вошел даже в тройку лидеров . Ими оказались города- металлурги. Их зарплата давно перешагнула рубеж в 10 000 гривен. Металлургов много в Мариуполе, и размер их зарплаты во втором квартале этого года достиг 14 429 гривен.На втором месте жители Покровска, получившие, в среднем, по 12 248 гривен. За ними по уровню средней зарплаты в апреле-июне стали краматорчане с з...
Культура
26 сентября в TOP PLACE  DJ Ivan Schtug проведет для Вас 7-часовую лекцию-воркшоп о диджеинге. Спецалист Иван расскажет обо всем, что знает о музыке. На тренинге вы узнаете все о сути профессии диджей и о различных стилях танцевальной музыки: hip hop, house, breaks, techno, electro, trance, drum'n'bass) На тренинге вы узнаете о музыкальном сленге и особенностях звучания треков.  В технической части Вы познакомитесь с аппаратурой, цифровым диджеингом и сами...
Общество
Відвідування підлітками шкіл та їх повноцінна участь в учбовому процесі є надзвичайно важливими. Ювенальна превенція Слов'янського відділу поліції постійно тримає на контролі питання якісної освіти, правового, патріотичного та морального виховання дітей, а також слідкує за виконанням батьками своїх обов'язків. Так, від профілактичної ради загальноосвітньої школи №9 м. Слов'янська до поліції надійшло повідомлення про те, що учень 10 класу систематично поруш...
Общество
Полицейские при исполнении своих служебных обязанностей должны соблюдать правила профессиональной этики, проявлять толерантное отношение к людям, чьи жизнь и благосостояние они оберегают. Превышение полномочий и коррупционные действия со стороны правоохранителей являются недопустимыми. Одной из главных особенностей работы правоохранительных органов сегодня является соблюдение принципов открытости и прозрачности в своей работе. Если вам известны факты непра...
Культура
Сьогодні своє 85-річчя відзначає відокремлений підрозділ станції швидкої медичної допомоги м.Слов'янськ КЛПУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». На честь цього у Слов’янській школі мистецтв пройшов концерт за участю медичних працівників. Працівників з ювілеєм привітав директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Кияшко. З привітальним словом виступив і заступник міського голови Юрій Підліс...
Общество
Слов’янський міський центр зайнятості інформаує населення про наявність вільних актуальних робочих місць станом на 25 вересня:  ☑️вихователь  ☑️ розкрійник  ☑️ швачка  ☑️ штукатур  ☑️ електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування  ☑️ двірник  ☑️ вантажник  ☑️ слюсар-сантехнік  ☑️ покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів  ☑️ слюсар аварійно-відбудовних робіт  ☑️ судовий експерт  ☑️ машиніст екскаватора  ☑️ інженер з...
Происшествия
В начале шестого утра в Славянске произошло ДТП - на улице Свободы 27-летний водитель микроавтобуса "Даф" выехал на встречную полосу и столкнулся с велосипедистом, который двигался навстречу. В результате последний получил многочисленные травмы.  Местный житель 1984 года рождения с телесными повреждениями был доставлен в больницу. Причины аварии выясняются полицией. Сведения по данным фактам внесены в Единый реестр досудебных расследований по квалификации...
Культура
Многие жители Славянска да и всей Украины после 50 чувствуют себя одинокими и несчастными, постепенно подготавливая себя к старости. Если молодежь живет сегодняшним днем и наслаждается теперешним эмоциями и мечтами о будущем, то люди более старшего возраста больше погружены в воспоминания молодости.  Но некоторые решили не сдаваться: так в Славянске появилась организация "Вік щастя", дающая возможность начать таким людям новую жизнь - поверить в себя, доби...
Общество
Сегодня в Славянске коммунальным предприятием "Славгорводоканал" проводятся ремонтные работы на водопроводных сетях. На официальном сайте предприятия опубликован список адресов, где на сегодня запланирован ремонт. Также в сообщении указано, где возможны перебои в водоснабжении из-за проводимых работ: -ул.Курортная, 26 — во время проведения ремонтных работ возможны перебои в водоснабжении р-н Курорт; -ул.Таганрогская, 37 — во время проведения ремонтных рабо...