• Головна
  • Перший етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика серед студентів ВНЗ 1 – 2 рівнів акредитації Донецької області
15:22, 23 листопада 2014 р.

Перший етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика серед студентів ВНЗ 1 – 2 рівнів акредитації Донецької області

Сьогодні, на жаль, мало хто переймається мовними проблемами, рідко звертає увагу на все, що пов`язано з культурою в державі, адже турбуватися про такі несуттєві проблеми в нашому світі не всі вважають за потрібне.

Звісно, є й українці, які прагнуть змінити ситуацію в державі, але, не знайшовши підтримки, часто виїжджають за кордон. Деякі соромляться зізнаватися, що вони українці та намагаються забути нашу мову. Але серед емігрантів існують такі люди, які не лише пам’ятають власну культуру, а й сприяють її розвитку. Яскравим прикладом є постать Петра Яцика.

У 1944 році Петро Яцик вимушено залишив Україну і в 1949 році з 7 доларами і бажанням у майбутньому допомогти рідній Україні опинився в Монреалі. Заснував власний бізнес, відкрив першу українську книгарню «Арка», підтримав видання англійською мовою історичних творів про Україну, заснував Лігу українських меценатів та Міжнародний конкурс знавців української мови, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За останні роки кількість учасників конкурсу склала 5 млн. людей з-понад 20 країн світу.

Він зробив українську мову популярною серед школярів та студентської молоді – створив спеціальний грант для знавців української мови. Щороку сотні шанувальників нашої мови отримують спеціальні премії Петра Яцика. Тож, знати українську мову – це модно!

19 листопада 2014 року у ВСП НАУ Слов'янському коледжі Національного авіаційного університету відбулося відкриття першого етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика серед студентів ВНЗ 1 – 2 рівнів акредитації Донецької області.

Участь у конкурсі взяли 43 студенти. Ґрунтовним знанням із рідної мови завдячуємо викладачам української мови та літератури Слов’янського коледжу НАУ – Святченко Вікторії Володимирівні, Меркуловій Ірині Валентинівні, Сайфуліній Олені Семенівні. Адже саме завдяки їхній відданій праці курсанти та студенти стають знавцями і шанувальниками рідного слова.

Під час конкурсного змагання молодь Слов’янського коледжу НАУ відзначилася бажанням вдосконалювати власну мову, розвивати мовну культуру, бо це питання все більше хвилює сучасників. У творчих роботах курсанти та студенти висловлювали свої думки щодо чудових слів українського письменника О.Олеся: «Тільки той досягає мети, хто іде, Тільки той, хто горить, не згасає…» Вони ділилися своїм захопленням справою П.Яцика, замислилися над внеском ініціатора конкурсу у розвиток рідної мови в Україні та за кордоном, адже коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України, економіки, політології, медицини, етнографії.

Саме сьогодні, у такий важкий час для нашої держави, ми повинні підтримувати престиж української мови в сучасному суспільстві. Без української мови не буде українського світу, бо мова – найважливіший, найбагатший і найміцніший зв'язок, що з’єднує минуле, сучасне та майбутнє нашого народу в одне велике, історичне живе ціле… Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ!

Отже, переможцями першого етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика стали такі курсанти та студенти Слов’янського коледжу НАУ:

  • серед курсантів та студентів 1 курсу:

1 місце – Демидюк Данило Олегович (група 1ВТ(о)14);

2 місце – Гаврилко Євген Вікторович (група 1ВТ(о)14);

3 місце – Діденко Анна Володимирівна (група 1КД(о)14).

  • серед курсантів та студентів 2 курсу:

1 місце – Голіков Олексій Дмитрович (група 1ВТ14);

2 місце – Ляскало Сергій Валерійович (група 2М12);

3 місце – Мощенська Євгенія Вадимівна (група 1БО14).

Перший етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика серед студентів ВНЗ 1 – 2 рівнів акредитації Донецької області, фото-1

 DSCN0501DSCN04941DSCN05031

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #конкурс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...