За останні 2 роки споживчий ринок в Україні зазнав чималих змін. Від повного застою на початку 2022 року, до повного відновлення торік. Спеціалісти навіть відмічають приріст ВВП на 5%, що дуже добре для країни, на території якої йде війна.
Через це багато людей, що раніше ніколи не замовляли через інтернет, змушені освоювати цей вид шопінгу. Тому не дивно, що у 2023 році кількість онлайн-продажів значно зросла.
Особливості онлайн-шопінгу в Україні
Сучасні компанії активно використовують промокоди, коли пропонують своїм клієнтам покупку через інтернет. Від такої пропозиції вигоду отримує не лише покупець, який заощадив трохи коштів. Сам українській бізнес отримує приплив нових покупців, формування впізнаваності бренду та підвищення лояльності постійного клієнта. Тож, коли рітейлер пропонує скористатися промокодом, чи додатковою знижкою, це не тому, що йому треба позбутися неякісного товару.
Споживацька активність в Україні швидко відновилася і під впливом цього процесу сформувалися нові популярні товари, на які частіше використовують промокоди. Сучасний ринок інтернет-продажів пропонує знижки на всі категорії продуктів і послуг, тому українці можуть немало заощаджувати, користуючись акційними пропозиціями та купонами на знижку. Також не менш важливим чинником у формуванні такої популярності промокодів останнім часом є зручність їх використання - можна оформити замовлення на улюбленому сайті хоч серед ночі, в незалежності від того чи є зараз повітряна тривога, чи ні. А щотижневі оновлення товарів, що зараз можна придбати зі знижкою, змушують споживачів все частіше робити замовлення.
Як промокоди та акції спонукають клієнта до покупки
Є багато прийомів, які допомагають продавцю підштовхнути клієнта до закриття покупки. Але найефективнішою завжди була знижка. Можна подумати, що при онлайн-шопінгу такі маніпуляції не працюють, бо немає такого контакту як у звичайному магазині. Але є багато інших прийомів, які все ж таки здатні змінити рішення споживача на користь певної продукції.
- Щоб новий покупець звернув увагу на новий для себе бренд треба запропонувати промокод, який водиться лише при першій покупці. Це спонукає людину обирати в невідомому для себе онлайн-магазині потенційну покупку.
- Коли людина обрала для себе щось одне, варто запропонувати безкоштовну доставку, але за умови покупки другої одиниці або на певну суму. Це підвищує в магазині середній чек і збільшує кількість проданої продукції.
- Якщо клієнт вагається, то часто пропонують ще знижку але обмежують термін її дії декількома годинами.
- Якщо перша покупка вже відбулася, то часто пропонують отримати знижку за відмітку в соціальних мережах. Це допомагає збільшувати впізнаваність бренду і підвищує лояльність клієнта.
- Щоб сформувати довіру до продукції звертаються за рекламою до блогерів, які пропонують іменні промокоди своїм підписникам.