• Головна
  • Квартири для переселенців у Слов'янську: хто та як буде отримувати
11:16, 16 січня 2020 р.

Квартири для переселенців у Слов'янську: хто та як буде отримувати

Квартири для переселенців у Слов'янську: хто та як буде отримувати

Слов'янськ купив 10 квартир для надання тимчасового житла внутрішньо переміщеним особам та мешканцям, які втратили житло в 2014 році. Тепер залишилося зрозуміти, які збирати документи, та як саме обиратимуть сім'ї для розміщення у квартирах.

Оголошення про конкурс на придбання квартир для переселенців з'явилося на сайті міськради у кінці жовтря 2019 року. Йшлося про 10 двокімнатних квартир загальною вартістю 3 млн. 424 тис. грн.

Рішення про придбання цих квартир ухвалили на позачерговій сесії міськради 11 грудня. Їх вартість, площу та адреси можна подивитися за посиланням.

Які документи збирати, куди звертатись

Вже 14 січня на сайті міськради з'явилося оголошення про те, що громадян, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, запрошують для прийняття на облік внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання. Додається перелік документів, які треба зібрати:

1. Копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та членів його сім’ї, завірені в установленому порядку згідно чинного законодавства;

2. Копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера громадянинові та членам його сім’ї, завірені в установленому порядку згідно чинного законодавства;

3. Копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї;

4. Акт обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири) за наявності умов;

5. Копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів сім’ї;

6. Довідка про доходи заявника та всіх членів сім’ї за попередні шість місяців;

7. Довідка видана Управлінням соціального захисту населення про сукупний дохід за попередні шість місяців, розрахована відповідно до методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги;

8. Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

9. Паперовий швидкозшивач. 

Звертатися необхідно до Центру надання адміністративних послуг за адресою пл. Соборна, 2. Довідки за тел. (06262) 2-34-81, 3-50-48. Часи прийому: Понеділок, Середа, Четвер, П'ятниця, Субота - з 08:00 до 16:00; Вівторок - з 08:00 до 20:00. 

Як розподілятимуть квартири

Під час прес-конференції в кабінеті міського голови начальниця відділу по обліку та розвитку житлової площі Ганна Стешенко розповіла, що переселенців, які вже зареєстровані на території міськради, запрошують із усіма необхідними документами у ЦНАП. Надання житла буде відбуватися не за фактом подання заяви, а у конкурсному порядку. Тобто є затверджена Урядом бальна система, згідно якої під час конкурсу житло будуть отримувати найбільш незахищені категорії - це, в першу чергу, сім'ї з дітьми, люди пенсійного віку, люди, які втратили працездатність, вагітні жінки. Тих, хто отримає найбільшу кількість балів, будуть заселяти у квартири. Також право отримати житло мають і жителі Слов'янська, чиє житло було зруйноване у 2014 році.

Заяви будуть прийматися у ЦНАПі постійно, тому що це житло тимчасове. Квартири будуть надавати спочатку на рік. І якщо у стані однієї з сімей, які там житимуть, щось зміниться (придбає власну квартиру, переїде в інше місто), у квартиру будуть заселяти інших претендентів з черги.

Зазначається, що у квартирах для тимчасового житла люди будуть самостійно сплачувати комунальні послуги та матимуть право оформити субсидію. Процедура конкурсу розпочнеться на початку лютого.

За словами міського голови Вадима Ляха, у майбутньому є наміри також купляти однокімнатні квартири для поодиноких людей, які не мають родину.

Фото заяви, інформаційної карти з переліком документів та формою їх подання взяті зі сторінки у Facebook депутата Слов'янської міськради Дмитра Кочукова. Також він звертає увагу, що право на проживання в однієї з десяти квартир будуть мати ті, хто до 25 січня подасть заяву та документи до неї.

Дмитро Кочуков, як правозахисник, звертає увагу на наступне: право на отримання житла мають ВПО та члени їх сімей, які перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та за умови відсутності в них та будь-кого з членів сім’ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, придатного для проживання, розташованого на підконтрольній Україні території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #житло #квартири #ЦНАП #ВПЛ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...