• Головна
  • Застава та Штепа із Ляхом як свідки. У Слов’янську триває суд над заступником голови Воропаєвим
15:20, 27 лютого 2020 р.

Застава та Штепа із Ляхом як свідки. У Слов’янську триває суд над заступником голови Воропаєвим

Застава та Штепа із Ляхом як свідки. У Слов’янську триває суд над заступником голови Воропаєвим

Сьогодні пройшов попередній судовий розгляд по справі заступника міського голови Слов’янська Віктора Воропаєва.

На засідання, окрім сторін звинувачення та захисту, з’явилися представники громадськості та преси. Головуючий суддя - Сергій Пронін.

Віктору Воропаєву була оголошена підозра у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також у створенні терористичної групи або терористичної організації (ст. 110 УК та ст. 258-3 УК).

Читайте: Заместителя головы Славянска Воропаева взяли под домашний арест

Сьогодні пройшов попередній судовий розгляд. Під час цього розгляду сторона звинувачення подала клопотання про застосування застави розміром у 300 прожиткових мінімумів як виду запобіжного заходу. До того ж, представники прокуратури пропонували суду обмежити спілкування Воропаєва із свідками, щоб той не міг вчинити тиск. Окрім того, прокуратура клопотала, щоб в рамках запобіжного заходу Воропаєв попереджав слідчих про свої переїзди та пересування поза межами міста.

Застава та Штепа із Ляхом як свідки. У Слов’янську триває суд над заступником голови Воропаєвим, фото-1

Такі умови клопотання, за словами звинувачення, обумовлені ризиками, що підозрюваний може покинути місто і переховуватись від суду, а також, будучи держпрацівником, вчиняти тиск на свідків по справі. Також прокуратура клопотала про проведення відкритого судового засідання і виклику свідків для допиту.

Натомість сторона захисту наголошувала на необхідності проведення судових засідань у закритому форматі. 

Представниця захисту, адвокатка Юлія Семенчук, наполягала на тому, щоб представники преси і громадськості її не фотографували. Також представниця захисту висловила заперечення щодо клопотання прокуратури. Так, адвокатка обумовила це тим, що судове засідання може транслюватися онлайн у соцмережі, а звинувачення стосується державної зради, тож деякі свідки можуть володіти державними таємницями, які в межах допиту свідків можуть бути оприлюднені. Саме тому адвокатка наполягала на проведенні закритого засідання. 

Застава та Штепа із Ляхом як свідки. У Слов’янську триває суд над заступником голови Воропаєвим, фото-2

Також представники захисту не погодилися із заставою розміром у 300 прожиткових мінімумів. За їх словами, представники прокуратури мають довести можливість підозрюваного сплатити таку суму грошей.

Окрім того, представники Віктора Воропаєва подали клопотання про опитування свідків, які у квітні 2014 року були безпосередніми учасниками процесу, за який Воропаєва і судять. Серед них всі депутати, які були присутні на тій сесії. Сторона захисту просить допитати таких свідків як Вадим Лях, Неля Штепа, Павло Придворов, Олексій Яковленко та всіх інших, які були у курсі подій того часу. Також вони зазначили, що всі свідки за власним бажанням готові свідчити по справі.

Застава та Штепа із Ляхом як свідки. У Слов’янську триває суд над заступником голови Воропаєвим, фото-3

Сторона звинувачення не погодилася із запереченнями. 

Окрім того, під час попереднього судового розгляду декілька людей звернулися до суду, щоб подати свої заяви. Так, один з них, громадянин Подушкін, розказав про те, що через дії підозрюваного той став жертвою терористів, які тримали Подушкіна в полоні. За словами потерпілого, Воропаєв, який, начебто, підтримував дії терористів, має відповісти за їх вчинки. І у представників захисту, і у представників звинувачення виникли заперечення щодо цього випадку.

Застава та Штепа із Ляхом як свідки. У Слов’янську триває суд над заступником голови Воропаєвим, фото-4

Суд частково прийняв клопотання сторони звинувачення. Таким чином Воропаєв має за першим викликом з’являтися до суду у призначений час, не покидати місто проживання (Слов’янськ) без дозволу прокурора або суду, утримуватись від спілкування із свідками. Запобіжний захід діятиме до 26 квітня.

Також суддя призначив наступне відкрите судове засідання, яке відбудеться 10 березня об 11:00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Воропаєв #суд #ДНР #Вадим Лях #Неля Штепа #судове засідання #квітень 2014
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...