• Головна
  • Зникаюча галявина, темний бог та дух озера - байки про містичний Слов'янськ
13:28, 9 травня 2020 р.

Зникаюча галявина, темний бог та дух озера - байки про містичний Слов'янськ

Зникаюча галявина, темний бог та дух озера - байки про містичний Слов'янськ

У цій публікації буде не про новини, не про перевірені факти чи достовірну історичну інформацію. Це взагалі не новина, тож ми вас попередили ;)

Поговоримо про містичне та надзвичайне. У кожному місті стовідсотково є хоч одна незвичайна локація, в якій людям щось марилось, бачилось. Тож, ми вирішили поцікавитися різними байками та повір’ями про містичне та незвичайне у Слов’янську. Історій таких небагато, але щось є.

Підземний тунель до Святогірська

Отже, головна байка стосується Собору Святої Трійці, який знаходився на місці Соборної площі. Казали, що собор мав підземний тунель аж до Святогірська, а інший тунель прямував до Дому купецьких зібрань. Ще ходили чутки, що, начебто, вночі сторожі чули церковні співи, знаходячись у стінах собору.

Словкурорт

Слов’янський курорт – місце із давньою та багатою історією, тож не дивно, що і про нього є байки. Одна з таких каже, що у День літнього сонцестоянні вночі можна побачити фантом вже неіснуючої будівлі, котра знаходилась на місці фонтану. З’являється на десяток секунд – а потім розвіюється.

Інша байка розповідала, що на курорті жив один дід, котрий купався в озері в будь-яку погоду та, наче б то, жив вже більше 100 років там пам’ятав імператора Олександра II.

Про гаряче озеро інколи казали, що там живе дух, який ночами кличе будь-кого, хто випадково туди зайде.

Історія про зникаючу галявину на Словкурорті досить свіжа. За легендою, в глибині лісу на курорті існує галявина, яка показується не всім. Було декілька випадків, коли люди знаходили її, потім поверталися на те саме місце, а галявини не було. І виглядає вона магічно: навколо галявини щільно ростуть дерева, що і входу не видно, і доріжки туди немає, усе зелене, навіть дерева вкриті мохом. Самі крони ростуть так, шо бачиш з них коло, коли дивишся на небо.

Карачун

Ще одне місце, овіяне містикою та легендами. Найголовніша, мабуть, криється у самій назві. За однією з версій, вона походить від імені злого духа у слов’янській міфології. Цей дух або бог нижнього світу скорочує життя та ототожнює смерть у ранньому віці, холод та темряву.

Є й така байка, що за часів Другої світової війни німці у горі зробили бункер, але бункер той досі ніхто не знайшов, і там досі багато чого зберігається.

Галявина із заростями бузку

Якщо пройти трохи далі від інфекційного відділення дитячої лікарні, то можна наштовхнутись на дивне місце – велику галявину із заростями бузку та розсипаними польовими квітами навесні. Посеред усієї цієї краси стирчать залишки хрестів – це частина Староміського кладовища (у народі - єврейського), де стоїть склеп Зелеських. У самому склепі знаходили людські залишки. А дитяча лікарня побудована на частині території цього кладовища, тому вважається серед забобонних людей, що місце це недобре, із поганою енергетикою, овіяне духом смерті.

Стара хірургія

Ще одне місце з різноманітною та давньою історією. У зв’язку з цим багато хто каже, що просто знаходячись там втрачаєш відчуття часу, потрапляючи кудись у минуле. Доповнюють цю історію розповіді про те, що з вікон другого поверху вночі можна побачити привидів на території будівлі та за її межами. Пов’язують це із тим, що хірургія є сусідкою Староміського кладовища. До речі, цікавий факт, що біля кладовища знаходяться аж дві лікарні.

А які містичні байки чи легенди про наше місто знаєте ви? Пишіть у коментарі.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #містика #байки #LifeStyle
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...