• Головна
  • Цікаві факти про різні Конституції світу
15:21, 28 червня 2020 р.

Цікаві факти про різні Конституції світу

Цікаві факти про різні Конституції світу

Сьогодні в Україні відзначають День Конституції. Ми вирішили зібрати декілька цікавих фактів про різні Конституції країн світу.

Читайте:Як народилася наша Конституція

Індія. Найбільша конституція у світі

Найбільшою за обсягом конституцією у світі є індійська, яка була ухвалена у 1950 році.

Вона включає 465 статей, 12 великих додатків, більше 70 поправок. Автори індійської конституції прагнули зосередити у документі всі найкращі правові досягнення інших держав.

Тому індійська конституція запозичила ряд положень основних законів Великої Британії, СРСР, США, Канади, Японії, Австралії.

Індійська конституція передбачає дуже простий порядок внесення поправок, в результаті чого за майже 70 років були змінені сотні її різних положень.

У результаті прийняття поправок було додано близько 80 статей і виключено близько 20. Є також дуже розлогі поправки, окремі з яких близькі за обсягом до конституції США.

США

Першою все ще діючою номінальною конституцією (документ, який прямо оголошує себе конституцією) вважається конституція США (прийнята в 1787 році). За цей час в ній відбулося всього 27 поправок (перші 10 були внесені в 1791 році, а остання - в 1992 р.)

Також Конституція США вважається найменшою в світі.

Японія. Антивоєнна Конституція

Конституція Японії відома як "Мирна конституція" завдяки статті 9, в якій передбачено відмову від війни як засобу ведення державної політики та відмову від утримання війська. Конституція була ухвалена 1947 року після поразки Японії у Другій світовій війні.

Попри те, що стаття 9 передбачає відмову держави від права вести війну, Японія де-факто має армію — Сили самооборони. З формальної точки зору, японська армія вважається особливим видом поліцейських сил.

Однак, згідно з резолюцією кабінету міністрів від 1 липня 2014 року Японія має право на так звану колективну самооборону. Отже, держава може використовувати Сили самооборони не тільки у випадку нападу на Японію, а й також у випадку нападу на країни, з якими Японія підтримує тісні зв'язки.

Еквадор і природа

Цікавим фактом є те, що у Конституції Еквадору закріплені права не тільки громадян, а й навколишнього середовища. За нею природа та екосистеми, які перебувають на території держави, мають право на існування та своєчасне відновлення.

Велика Британія. Конституція середніх віків

У Великій Британії до цього часу немає конституції як єдиного документу. Незважаючи на це, саме Британія вважається однією з взірцевих західних демократій.

На практиці права британців регламентуються як стародавніми статутами, так і прецедентним правом (рішення судів як приклад для подальшого трактування закону) і окремими конституційними угодами.

Цікаво, що найстаріші з британських конституційних статутів були ухвалені ще у середньовіччі. Йдеться про Велику Хартію Вольностей 1215 pоку (!) і Білль про права 1689 року. Ці документи стали наріжним каменем англійської правової системи.

У британському конституційному праві усі свободи людини є індивідуальними правами, які базуються на основі принципу "кожний може робити те, що не заборонено законом".

До речі, офіційної Конституції немає і в Ізраїлі.

Інформація взята з відкритих джерел.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #Конституція #Конституції країн #цікаві факти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...