17:00, 25 листопада 2020 р.
Абетка Слов’янська 2020. Чим запам’ятається рік, що минає
Які слова цього року були найуживаніші у щоденному спілкуванні мешканців Слов’янська, дізнавались журналісти 6262, а щоб одразу пояснити, що таке “Абетка Слов’янська 2020”, розпочнемо з літери “А”.
Абетка Слов’янська 2020 - це словник року, який увійде в історію, як рік коронавірусу, пандемії, соціальної дистанції і масок, виборів. За цей час багато раніше невідомих слів стали для слов’янців звичними - локдаун, ШВЛ, інтубація, самоізоляція. Зважаючи на усі події, які відбуваються у нашому місті, ми сформували особливий місцевий словник, який буде зрозумілий кожному мешканцю Слов’янська. За активним посиланням ви можете дізнатись більше про тему, яка вас зацікавила.
Бюлетені. Під час першого туру виборів у Слов’янську на дільниці чоловік пошкодив чужі бюлетені. Він розірвав свій бюлетень та бюлетень своєї матері.
Вибори. У Слов’янську відбулись місцеві вибори, на яких визначився очільник об’єднаної територіальної громади.
Вадим Лях - новообраний голова Слов’янської ОТГ від “Опозиційного блоку” (другий термін).
Газові постачальники. Цього року українці змінюють постачальників послуги, для багатьох цей процес став справжнім випробуванням. Ми писали про те, “Як підключитись до постачальника газу. Покрокова інструкція”.
Міцні господарники ( Ґазди) - найбільш вживане словосполучення напередодні місцевих виборів у Слов’янську. Мотивуймо наших політиків називатись “міцними ґаздами” і використовувати автентичні українські слова. Можливо, з такими написами на білбордах їх впізнаваність зросла б в рази.
Дистанційне навчання - жах для більшості батьків сучасних школярів. Попередній і теперішній навчальні роки діти більше навчались онлайн, ніж сиділи за партами у школах через напружену епідеміологічну ситуацію. Наразі у Слов’янську вирішили відновити навчальний процес.
Економічна криза - Словосполучення не виходить із нашого словника з року в рік. За перше півріччя карантину у Слов’янську обсяг реалізованої промислової продукції склав 1,051 млрд. грн. Цей показник на більш ніж 20% менше, ніж у минулому році.
Європейські цінності - те, до чого ми прагнемо, але не завжди виходить.
Жадан. 21 вересня до Слов’янська завітав поет та рок-музикант Сергій Жадан разом з джаз-меном Фімою Чупахіним. Музиканти приїхали до Слов'янська в рамках туру "Місіонер-2020". Це мистецько-освітня програма, яка передбачала відвідування близько 15 міст України.
Зелена зона - з настанням карантину регіони позначають зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Слов’янськ у червоній зоні з 9 листопада, що це означає.
Зум. Усією країною освоюємо онлайн способи комунікації.
І - ізоляція/самоізоляція - термін добре відомий через поширення коронавірусної інфекції. Станом на 25 листопада на самоізоляції перебувають 1042 мешканці Слов’янська.
Карантин. Для усіх мешканців карантин - не просто слово, це - стан душі. Новий “level” для українців - карантин вихідного дня.
Локдаун - це слово позначає розпорядження влади про обмеження пересуванні жителів первого регіону чи країни, аби уникнути розповсюдження інфекції.
Маска - цього року - це невід’ємний атрибут кожного землянина. За неносіння маски у громадських місцях вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності. У законі прописано, що штрафувати будуть за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно. Розмір штрафу складе від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 гривень).
Новий тролейбуний маршрут №5б. Цього року у Слов’янську запустили довгоочікуваний тролейбусний маршрут №5б (Залізничний вокзал-Семенівка) та купили два нових тролейбуси. Загалом на проєкт Європейський інвестиційний банк виділив місту 72 млн. грн. Один безконтактний тролейбус коштує 7 млн. 300 тис. грн., звичайний 5 млн. 300 тис.
Ознаки коронавірусу. Чому б зайвий раз не пригадати? Гарячка, сухий кашель і втома - це перші супутники COVID-19. Також можуть зустрічатись такі ознаки: біль у м’язах і суглобах, біль у горлі, діарея, кон’юктивіт, головний біль, втрата нюху та смаку, висипання на шкірі, поблідніння пальців рук або ніг.
Пневмонія. Пліч-о-пліч з коронавірусом крокує пневмонія. Кількість випадків цього захворювання збільшилась порівняно з іншими роками. Часто люди, які отримали позитивний тест на ковід, страждають від пневмонії.
Робота. У Слов’янську її легко втратити і важко знайти, особливо в умовах пандемії коронавірусу. Порівняно з минулим роком, у першому півріччі у Слов’янську на 14,4% зросла кількість безробітних (2216 осіб).
Санітайзер - річ, без якої ми вже не уявляємо своє життя. На початку пандемії цей засіб у Слов’янську був на вагу золота.
Терпіння. Унікальна властивість мешканців Слов’янська, яка дозволяє декілька днів поспіль жити без води у крані. Коли у місті замінять водопровідні мережі, то людство, напевно, вже освоїть Марс.
Укрзалізниця відреставрувала у Слов’янську гуртожиток для працівників-переселенців. Він розташований біля залізничної станції Слов’янськ.
Фазан - вид птахів, який все частіше мешканці приватного сектору Слов’янська зустрічають у себе на городах. Оскільки полювання у Донецькій області заборонене вже довгий час, у птахів немає перепон у розмноженні. Як зазначають місцеві бьордвотчери, це також можна пов’язати з тим, що птахи та звірі втікали з території області, де ведуться бої.
Хвороба/хворі. Кожного дня ми отримуємо статистику зі збільшення хворих на коронавірус у місті, області і країні. На кінець листопада коефіцієнт виявлення нових хворих у Слов’янську складає 41,6%. Усього в місті з моменту введення карантину зафіксовано 2410 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції. 132 з тих, хто захворів — діти (станом на кінець листопада).
ЦНАП.Місто може пишатись сучасним і комфортним Центром надання адміністративних послуг. Його скорочена назва “ЦНАП” міцно вкоренилась у словник слов’янців.
Частина 3035 НГУ отримала дозвіл використовувати символіку Слов’янська у дизайні нарукавного знаку 15-го Слов’янського полку. Тепер на нарукавному знаку військових буде герб міста.
Шовковичний парк цього року відкрили для відвідувачів після реставрації. Тут з’явились вимощені плиткою доріжки, освітлення, клумби і навіть “зелені мешканці” - топіарні фігури звірів і птахів.
Щоденник карантину - постійна рубрика на сайті міста Слов’янська 6262, у якій ми розповідаємо про те, що Україні і світу приніс коронавірус цього дня.
Ювілейний санаторій, який відомий далеко за межами нашого міста, на жаль, занепадає після того, як військові покинули його територію.
Явка у другому турі у Слов’янську була одна з найкращих з усіх міст України, які проводили вибори вдруге. Вона склала 32,40%.
Якщо ви ще не знайомі з містом, то вам стане у нагоді Абетка Слов’янська. Знайомство з містом, а про мешканців читайте у Абетці відомих людей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі