Абетка відомих людей Слов’янська. Знайомимося із містом

Ми вже познайомили вас із головними місцями Слов’янська. Абетка міста стала непоганим початком для того, щоб подивитися на Слов’янськ збоку.

Читайте: Абетка Слов’янська. Знайомимось із містом

Ми за абеткою обрали відомих мешканців міста і готові познайомити вас із ними. Варто зазначити, що вибір був важким, адже у нас дуже багато людей, про яких хочеться говорити. Також деякі літери у нас залишилися без свого обличчя. Можливо ви згадаєте про когось, хто заслуговує бути на їх місці?

Ми обирали тих, про кого писали колись на нашому сайті, про кого хочемо нагадати знову, хто заслуговує на увагу (і не лише у хорошому сенсі).

Поїхали?

А - Авдіянц Ганна

А з чим у вас асоціюється "Теплиця"? Звичайно з Ганною, яка стала однією з перших у Слов’янську, хто активно залучив молодь до неформальної освіти. Жінка активно займалася створенням платформи ініціатив, яка б стала цікавим простором для місцевої молоді. Тепер у Теплиці проводять майстер-класи, виставки, зустрічі. А Ганна і досі залишається однією із важливих особистостей, що сприяє розвитку людей у місті.

Читайте: "Дайте молоді поштовх, і вони гори звернуть", - Ганна Авдіянц, одна із засновників "Теплиці" у Слов’янську

Б - Бондаренко Наталя

Жінка, яка на власному прикладі довела, що після 50 років життя тільки починається. А тепер допомагає іншим реалізувати себе. "Вік щастя. 50+" - це організація, яка дає людям віком від 50 років відчути смак життя по-новому.

Читайте: "Вік щастя" в Славянске - организация, где стирается грань возраста  

Наталя відвідує тренінги, семінари, займається самоосвітою та саморозвитком, цікавиться психологією суспільства. Всі ці знання вона втілює у життя сьогодні і зараз. 

Читайте: Три історії жінок зі Слов’янська, які наважилися змінити професію після 40 років

В - Віктор Воропаєв

Скандальновідомий заступник міського голови, якому оголосили підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також у створенні терористичної групи чи терористичної організації (ст. 110 ККУ та ст. 258-3 ККУ). У квітні 2014 року Віктор Воропаєв 28.04.14 був головуючим сесії, де вирішувалось питання проведення так званого "референдума" за незалежність "ДНР". 

Читайте: Заместителя головы Славянска Воропаева взяли под домашний арест

Г - Григорян Мартирос

Мартирос Григорян - відомий слов’янський активіст. Чоловік активно підтримує Україну і був учасником Революції Гідності. Під час бойових дій у Cлов’янську, бойовики приходили до нього додому з погрозами. Після звільнення Слов'янська Мартирос почав працювати експертом Офісу реформ в Донецькій області.

Зараз наш герой займається підготовкою проєкту під назвою «Там, де закінчується етикет, починається дегенерація суспільства» і проводить просвітницьку роботу.

Читайте: «Если вы хотите быть альтернативой власти, вы должны быть лучше ее», - Мартирос Григорян

Ґ - Ґе Ія Григорівна 

Французька акторка і модель 1930-х років. Хто б знав, що відома французька акторка народилася у Слов’янську?

Народилася в сім'ї відомого актора Імператорського Олександрійського театру Григорія Григоровича Ґе і драматичної актриси Анни Новікової. Рід Ґе, французького походження, дав Росії знаменитого художника Миколу Миколайовича Ге.

Висока, струнка блакитноока блондинка з прекрасною поставою і гордим обличчям, Ія Григорівна успадкувала художню обдарованість предків, і це вплинуло на її долю і допомогло стати еталоном смаку і краси в Парижі в 20-30-х роках.

Д - Дудник Петро

Слов’янський пастор церкви "Добра звістка".

У Слов’янську пастора Петра Дудника знають багато людей. Під час бойових дій чоловік разом зі своєю дружиною та іншими волонтерами церкви займалися евакуацією багатьох слов’янців.

Читайте: Я знаю як це - любити ворога. Петро Дудник про волонтерство та допомогу людям

За час бойових дій Церква разом з Петром Дудником вивезла зі Слов’янська приблизно чотири тисячі людей. Близько 12 тисяч людей вивезли з інших міст Донбасу. Дудник продовжує займатися благодійністю і зараз.

Петро Дудник неодноразово отримував нагороди і подяки. Однією з великих нагород стала премія “Євромайдан SOS”.

Е - Едуард Арутюнян

Едуард Арутюнян - заслужений працівник культури України. Почесний громадянин міста Слов'янська, відповідальний секретар редакційної колегії «Книга Пам'яті України».

Руками Едуарда Хачатуровича зроблена велика робота з увічнення пам'яті воїнів-визволителів України від нацистських загарбників. Окрім того, чоловік отримав нагороду "Хрустальне серце".

Є - Євгенія Калугіна

Євгенія Калугіна - пошуковиця, тренерка бійцівського клубу, активістка, представниця оганізацій "Плацдарм" і "Сильні Громади".

Жінка активно займається питанням збереження культури у місті, відстоює відновлення спадщини. Так, одним із останніх став проєкт створення меморіального парку "Пам‘ять поколінь".

Також Євгенія бере участь у розкопках та виявлені загиблих бійців в рамках організацій "Плацдарм" і "Чорний Тюльпан".

Дивіться: Чотири історії...чотири сильні жінки зі Слов’янська (відео)

Ж - Жан Кім

Скандальний секретар міськради, якого вже декілька разів депутати намагалися відсторонити від займаної посади. 

18 вересня депутати прийняли рішення про припинення повноважень секретаря міськради Жана Кіма. "За" проголосував 21 депатат, 10 - "проти".

Однак міський голова Вадим Лях наклав вето на це рішення, оскільки проект рішення про припинення повноважень після публікації на сайті нормативних актів не знаходився на розгляді 20 днів. Також, за його словами, з боку депутатів не було достатнього обгрунтування причин зняття з посади Жана Кіма.

Читайте: У Слов'янську секретар міськради Жан Кім більше не займає свою посаду

З - Загурський Станіслав

Начальник Слов’янського відділу поліції. На свою посаду він прийшов влітку 2019 року. Станіслав Загурський має більш, ніж 20-річний досвід роботи у правоохоронних органах. До цього він очолював поліцію прифронтового Торецька, працював на посаді заступника начальника Волноваського відділу поліції.

Читайте: Що говорять декларації місцевих посадовців. Антикорупційна реформа у Слов’янську

И - 

Так сталося, що ми не знайшли людину на цю літеру, може у вас є якісь свої варіанти? Із задоволенням розглянемо і, може, це віконце буде заповненим.

І - Ірина Артюхіна

Жінка, яка бореться із онкологією. Ірина Артюхина - мешканка Слов'янська. Жінка народилася тут. Під час бойових дій у Слов’янську перебувала у Харкові, там і дізналася про свою хворобу.

Ірина сприйняла новину позитивно і, навіть, на деякий час перемогла онкологію. Хоча хвороба повернулася, жінка збирає гроші на дороге лікування, а паралельно надає психологічну допомогу іншим хворим на онкологію людям.

Читайте: Мы говорим, "вот завтра"... А завтра может и не быть. Жительница Славянска с онкологией о своей борьбе

Ї -

Так сталося, що ми не знайшли людину на цю літеру, може у вас є якісь свої варіанти? Із задоволенням розглянемо і, може, це віконце буде заповненим.

Й - 

Так сталося, що ми не знайшли людину на цю літеру, може у вас є якісь свої варіанти? Із задоволенням розглянемо і, може, це віконце буде заповненим.

К - Керничні Сніжана та Володимир

Відомі не лише у місті, але й країні танцівники на візках. Сніжана Кернична разом зі своїм чоловіком Володимиром Керничним є переможцями міжнародних чемпіонатів зі спортивних танців на візках.

За їхніми плечима вже багато перемог на міжнародних чемпіонатах і кубках. Так, в 2019 році на чемпіонаті світу зі спортивних танців на візках в місті Бонн, в якому брали участь 360 учасників з 26 країн, пара стала срібним призером в програмі «DUO STANDARD class 1», бронзовим призером у програмі «DUO LATINA class 1» і четвертим в програмі «DUO FREESTYLE class 1».

Читайте: «Хотелось вершин достигать»: история знаменитой пары танцоров на инвалидных колясках из Славянска

Л - Лях Вадим

Міський голова Вадим Лях також є у нашій абетці. Чоловік очолює місто з 2015 року. Збирається брати участь у наступних виборах на посаду міського голови. Балотувався у місцеві депутати.

М - Мамедова Лариса

Лариса Мамедова - директорка Центральної бібліотеки ім. Михайла Петренка. За час її дирекції бібліотека змінилася кардинально і стала не лише місцем для читання книжок, але інформаційним центром, місцем відпочинку, розваг і навчання.

Окрім цього, у бібліотеці зробили ремонт. А самі працівники отримали декілька міжнародних грантів.

Читайте: В Славянской библиотеке открыли окно в Америку

Н - Напрягло Роман

Роман Напрягло - загиблий за Україну герой зі Слов’янська. Хлопець пішов захищати Батьківщину на фронт.

Двадцятирічний хлопець загинув від кулі снайпера, намагаючись врятувати товариша. У Романа залишилися батьки та маленька сестра. 

Читайте: Річниця загибелі військовослужбовця зі Слов’янська Романа Напрягло. Спогади

Звичайно, це не єдиний мешканець Слов’янська, який віддав життя за Батьківщину. Але наймолодший. Тому у цій абетці ми згадали про нього.

Про всіх мешканців міста, які померли, захищаючи незалежність країни, можна прочитати у матеріалі: Вони захищали Незалежність...

О - Олекса Тихий

Олексу Тихого називають символом українського Донбасу, правозахисником та борцем за свободу слова. Олекса Тихий був звичайним сільським вчителем з Костянтинівського району, але його міцний характер, життєва позиція і, як наслідок, тяжка доля, зробили його відомим не лише на всю Україну, а й за її межами. 

Читайте: Олекса Тихий - символ українського Донбасу. Пророчі слова видатного правозахисника

У Слов’янську свого часу Олекса працював і познайомився із багатьма друзями.

П - Пишняк Георгій

Ветеран спорту, відомий на півсвіту. 10 жовтня 2019 року спортсмен здобув бронзу із зламаною рукою на Чемпіонаті світу з дзюдо серед ветеранів, який відбувався в місті Маракеш. Про те, як це було, дивіться в нашому відеосюжеті: "Супермен Украины". Как выиграть Чемпионат мира со сломанной рукой - Георгий Пышняк

Взагалі чоловік дуже серйозно займається спортом, часто представляє Слов’янськ на міжнародній спортивній арені. А нещодавно, депутати підтримали ініціативу мешканців міста, присвоїти чоловіку звання "почесного громадянина" міста Слов’янська.

Р - Разживін Віктор

Віктор Миколайович Разживін - справжній поціновувач книги, викладач зарубіжної літератури в Донбаському педагогічному університеті, член журі великого літературного конкурсу “Коронація Слова” та директор Книгарні “Є” у Слов’янську.

Попитом у книгарні користуються дитяча, професійна література. Українську художню літературу беруть менше, ніж зарубіжну. Спочатку люди дивувалися україномовному персоналу книгарні. Але за час, що вони існують, вже звикли.

Читайте: “Якщо я перестав читати, я, напевно, помер”, - Віктор Разживін

С - Смірнов Віктор

Віктор Смірнов - незрячий багаторазовий чемпіон та призер Паралімпійських ігор, почесний громадянин міста Слов'янська, Герой України.

Чоловік давно і наполегливо займається спортом, а ще допомагає діткам з інвалідністю. У Слов’янську вже багато років проходить турнір на призи Героя України Віктора Смірнова серед дітей з вадами зору, слуху та ураженням опорно-рухового апарату.

Читайте: Незрячий Герой України зі Слов’янська. Як паралімпієць Віктор Смирнов став Чемпіоном світу з плавання

Т - Тім Бозе

Німець, який приїхав працювати до Слов’янська. Один із кураторів громадського простору "Друкарня".

Життям України і Донбасу загалом Тім почав цікавитися ще раніше, а під час бойових дій допомагав знайомим із Луганської області. У 2019 році разом з іншим жителем Німеччини Ігорем Мічником започаткували громадський простір "Друкарня".

Детальніше про це можна подивитися в інтерв’ю: Немцы в Славянске. Почему иностранцы приезжают работать в Украину (видео)

У - Ушкало Любов

Любов Ушкало - керівниця комітету мікрорайну Слов’янський курорт. Жінка активно займається життям свого мікрорайону, бере участь у всіх можливих ініціативах. Наприклад, підтримувала реалізацію проєкту "Бюджету участі" у минулому році.

Жінка активно виступає за відновлення постачання електроенергії на курорт. Бо ця проблема є однією з нагальних.

Читайте: Славкурорт от снега на танке расчищала руководитель микрорайона (фото)

Ф - Феофанова Євгенія

Женя - художниця, яка живе і працює у Слов’янську. Окрім того, що вона малює, вона ще й сама створює настільні ігри для дітей. 

Першою із створених ігор стала "Монополія".

Читайте: “Детям должно быть интересно не только за компьютером”, - художница из Славянска Женя Феофанова

Х - Хасанова Лілія

Лілія - інструкторка з йоги. Зараз Лілія працює в трьох напрямках: хатха йога, флай-йога і акройога. Займається п'ять разів на тиждень. Для Лілі йога-практика стала частиною життя. Не тільки в плані роботи або занять. Це душевний стан і принципи.

Читайте: "Когда тебя обнимает йог, ты чувствуешь себя самым важным на планете". Лилия Хасанова о йоге в Славянске

Ц - 

Так сталося, що ми не знайшли людину на цю літеру, може у вас є якісь свої варіанти? Із задоволенням розглянемо і, може, це віконце буде заповненим.

Ч - Чабан Ганна

Ганна Чабан - волонтерка. Жінка робить репортажі з лінії розмежування, разом із церквою допомагає мешканцям міст із сірої зони.

Читайте: Авдеевские будни славянских волонтёров

Ш - Авксентій Шнурков

Відомий Слов’янський меценат. На його честь називається ціла вулиця. Місцевість біля станції в народі називалася Шнурковкой, так як, за легендою, кожен третій будинок тут побудований Шнурковим для своїх коханих. Будинок, в якому жив меценат Авксентій Шнурков, зберігся до наших днів, в ньому живуть люди.

Про станцію Шнурківську і самого Авксентія ми робили ціле відео у проєкті "Славянск. Легенды".

Щ - 

Так сталося, що ми не знайшли людину на цю літеру, може у вас є якісь свої варіанти? Із задоволенням розглянемо і, може, це віконце буде заповненим.

Ь -

Так сталося, що ми не знайшли людину на цю літеру, може у вас є якісь свої варіанти? Із задоволенням розглянемо і, може, це віконце буде заповненим.

Ю - Юков Олексій

Олексій Юков - пошуковець, представник пошукових організацій "Плацдарм" і "Чорний Тюльпан". В рамках своєї роботи чоловік займається розкопками тіл загиблих військових часів Другої світової війни. Свого часу місія "Чорний тюльпан" встановлювали особистості і загиблих у 2014 році.

Читайте:"Наш Славянск – это практически сплошное кладбище" - руководитель поисковой организации "Плацдарм"

Я - "Я" кожного з нас

Всі ми різні. І кожен з нас заслуговує на те, щоб про його добрі справи говорили. І хоча "я" - це остання літера алфавіту, ми хочемо, щоб кожен читач задумався, а що б на цьому місці можна було б написати про мене? Щось хороше, чи не дуже?

Слов’янськ новини абетка Слов’янська відомі люди Слов’янська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2509 переглядів у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
У січні 2020 року від грипу та пневмонії в Україні померла 621 особа, що на 27,7% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Про це свідчать дані щодо кількості померлих від окремих хвороб органів дихання у 2019 році та січні 2020 року, надані на запит агенції «Укрінформ» в Державній службі статистики. Так, за даними Держстату, кількість померлих від грипу та пневмонії в січні 2020 року становила 621 особу. В 2019 році від цих хвороб в Україні у січні пом...
Суспільство
Незважаючи на весну за вікном, настрій у багатьох, м’яко кажучи, не оптимістичний. Постійні новини про захворювання, карантин, ізоляція, закриті кордони. Що робити, щоб підняти настрій? До речі, нещодавно про це ми говорили з психологом: Советы от психолога. Как пережить карантин | Беседы о здоровье Одна з порад - займатися тим, що вам приносить спокій і задоволення. Для багатьох - це читання. Саме тому сьогодні ми зробили підбірку книжок для гарного настр...
Екологія
Слов'янська міськрада опублікувала інформацію про стан екології у місті в 2019 році. Згідно цього звіту, екологічний стан кваліфікують як задовільний, без критичного забруднення. У минулому році шкідливі викиди в атмосферу здійснювали 63 суб'єкта господарювання міста. Загалом в атмосферу викинули близько 420 тонн шкідливих речовин. Хоча повідомляється, що це на 27% менше, ніж у 2018 році. На душу населення викиди шкідливих речовин від стаціонарних джерел с...
Коронавірус
Кабінет міністрів спростував повідомлення про те, що магазини, банки і аптеки тепер зобов'язані надавати відвідувачам маски. Інформацію опублікували в роз'ясненні нових обмежувальних заходів на період карантину на урядовому порталі в суботу, 4 квітня. У матеріалі відповіли на питання "Чи правда, що магазини, банки і аптеки повинні забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?" "Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена в період к...
Фотофакт
Сьогодні, 5 квітня, у Слов'янську провели дезінфекцію доріг та тротуарів. Про це повідомляється на сайті міської ради. Дезінфекцію доріг та тротуарів проводила ДСНС о 4 ранку. Це один із заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції. Як бачимо на фото, дезінфікували центр міста, мікрорайон Лісний та район залізничного вокзалу. Нагадаємо, що в місті зараз також дезінфікують зупинки, громадський транспорт. Дезінфекцію також зобов'язані робити торгів...
Суспільство
ТОП-5 новин, які найактивніше читали на сайті 6262.com.ua протягом тижня з 30 березня по 5 квітня. У п'ятірку тижня цього разу потрапили не тільки новини про коронавірус. На останньому місці знаходиться новина про те, що начальника Слов'янського відділу освіти підозрюють у службовій недбалості. Йдеться про закупівлю теплової енергії для опалення навчальних закладів у 2017-2018 році. На четвертій позиції новина про ще одну підозру на коронавірус у Слов'янсь...
LifeStyle
Продовжуємо тему здорового харчування під час карантину. Ми вже писати поради про те, як не потовстішали під час сидіння вдома на карантині. Окремі пункти стосувалися балансу в харчуванні та раціону. Тепер зупинимось на їжі трохи докладніше. А оскільки сфера велика, зосередимось на сніданках. Отже, пропонуємо декілька корисних сніданків, які буде не важно приготувати. Каша не «швидкого» приготування Для дійсно корисної каші потрібен час. Справа у тому, що...
Суспільство
Міністерство охорони здоров'я повідомляє, що в Україні вже більше 1200 людей захворіли на коронавірус. Станом на 10 ранку 5 квітня в Україні зафіксований 1251 випадок коронавірусної хвороби. З цієї кількості 32 випадки летальні, ще 25 людей одужали - тобто повторний аналіз не виявив у них вірус. Такі дані щоденно надає Центр громадського здоров'я (ЦГЗ). Усього за добу зафіксовано 156 нових випадків захворювання. Дослідження проводить рефлекс-лабораторія ЦГ...
Суспільство
На цьому Голова Національної поліції України Ігор Клименко наголосив під час відеоселекторної наради за участю заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка із керівництвом регіональних підрозділів поліції. Насамперед присутні обговорили основні положення постанови Кабінету Міністрів України щодо посилення карантинних заходів. Зокрема із 6 квітня заборонено: пересуватися вулицями групами більше двох осіб, крім випадків службової необхідност...