Що робити, якщо вас відмовляються обслуговувати українською - інструкція

Що робити, якщо вас відмовляються обслуговувати українською - інструкція, Лідія Хаустова

Держпродспоживслужба України роз’яснила людям, де і коли мають обслуговувати українською і як діяти, якщо це робити відмовляються.

Відповідно до роз’яснень Держпродспоживслужби за підписом від 16.12.2016 року №603-154-7/26317 Т.в.о. заступника Голови, вказано, що у випадку ненадання згоди на спілкування з покупцем російською мовою, суб’єкт господарювання зобов’язаний здійснювати обслуговування клієнта українською мовою.

Якщо ви вважаєте, що ваші права порушені, то порядок дій наступний:

1. Залиште повідомлення про це у Книзі скарг та пропозицій. Цей запис стане одним із джерел доказів порушення ваших прав, як і відповідь на цей запис від керівництва закладу.

2. Напишіть скаргу до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів. Шаблон є в електронному вигляді.

3. Заповніть заяву відповідно до реквізитів того закладу, який на вашу думку порушив ваші права, додайте чеки та фотографії. Надішліть лист звичайною поштою або електронною ([email protected]). Якщо надсилаєте електронною, заяву треба підписати і відсканувати, радять спеціалісти.

«Після отримання вашого звернення, Держпроспоживслужба направляє його далі, для отримання погодження на проведення позапланової перевірки. Якщо згоду надали, то вам приходить лист і місцеві інспектори виходять на позапланову перевірку (окремо зазначу, що перевірка стосується лише проблем, викладених у вашому зверненні). Якщо факти у вашому зверненні підтвердяться, то на суб'єкт господарювання накладають штраф та санкції та зобов'язують виконати», – зазначає журналіст Олександр Рудоманов.

Окрім того, неофіційно людям пропонують зафіксувати факт порушення прав у вигляді відео. Це один з методів боротьби за права отримувати інформацію.

Слов’янськ новини Славянск новости обслуговування українською українська мова українською будь ласка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
240 переглядів в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі