• Головна
  • Як відключитися від централізованого опалення. Пояснення від "Слов'янськтепломережі"
Новина
15:44, 19 січня 2021 р.

Як відключитися від централізованого опалення. Пояснення від "Слов'янськтепломережі"

Новина
Як відключитися від централізованого опалення. Пояснення від "Слов'янськтепломережі"

Багато хто після отримання квитанцій за опалення замислується над тим, чи можна від'єднатись від централізованої мережі теплопостачання.

З 17 вересня 2019 року вступив у дію наказ Мінрегіонбуду №169 від 26.07.2019 "Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води". Порядок передбачає два варіанти відключення від систем централізованого опалення та постачання гарячої води - усім будинком та окремою квартирою.

Як відключитися від централізованого опалення усім будинком

1. Зацікавлена (або уповноважена) особа від будинку попередньо звертається до теплопостачальника (у нашому випадку - "Слов'янськтепломережа") або до виконавчих органів влади міста, які контролюють роботу таких підприємств, з питанням, чи можливе відключення будинку.

2. Усна/письмова відповідь має містити технічне обґрунтування неможливості відключення від опалення. В іншому випадку співвласники житлового будинку мають провести загальні збори з цього питання і прийняти рішення про бажання відключення і переходу на інший варіант теплопостачання. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало 75% співвласників. В ОСББ таке рішення приймається 2/3 голосів.

3. Після цього уповноважена особа подає до органу місцевого самоврядування (далі – ОМС) заяву про відключення житлового будинку, а також інформацію про намір влаштування в будівлі систем індивідуального чи автономного теплопостачання. Заява складається у довільній формі, із зазначенням причини відключення. До неї додається протокол або витяг з протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку про ухвалене рішення та зазначаються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників.

4. Органи місцевого самоврядування передають на розгляд відповідної комісії подані документи. Комісія не менше, ніж один раз на місяць, розглядає такі заяви і надає свій висновок. Він має рекомендаційний характер для остаточного рішення органу місцевого самоврядування.

5. Якщо рішення місцевої влади позитивне, співвласники забезпечують фінансування розробки відповідного проєкту і виконання технічних умов усіх зацікавлених служб.

6. Відключення будівлі від опалення здійснюється лише в міжопалювальний період, але не пізніше, ніж 1 вересня.

Як відключитися окремою квартирою

Це можливо лише у випадку, який встановлено нормами Закону "Про житлово-комунальні послуги". Якщо станом на 1.05.19 р. не менше, як половина квартир та нежитлових приміщень будинку вже відокремлена від централізованного опалення, то власники квартир, які ще приєднані до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням відокремити від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #комунальні послуги #комуналка #теплопостачання #тепломережа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...