• Головна
  • Як змінити постачальника природного газу та отримати меншу ціну: покрокова інструкція
15:15, 20 січня 2021 р.

Як змінити постачальника природного газу та отримати меншу ціну: покрокова інструкція

Як змінити постачальника природного газу та отримати меншу ціну: покрокова інструкція

Ринок газу запрацював в Україні від серпня 2020 року. На ньому діють десятки постачальників, кожен з яких пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції.

У ДонОДА нагадали, що треба робити, щоб змінити постачальника природного газу.

У кожного споживача є реальна можливість через зміну постачальника отримати меншу ціну газу.

Покрокова інструкція, як споживачу природного газу змінити постачальника:

1. Обрати нового ліцензованого постачальника природнього газу. 

Отримати інформацію про потенційних постачальників газу на Донеччині (ознайомитись з умовами постачання, проаналізувати ціни, обрати компанії,  які є найбільш привабливими для співпраці) можна за допомогою порталу «Газотека».

2. Розрахуватися з попереднім постачальником газу. Це важливо зробити до переходу на нового постачальника.

3.Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника разом з пакетом документів. Зробити це можна онлайн або в центрах/точках обслуговування. 

Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику: паспорт; реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код); документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення); ЕІС-код (Energy Identification Code - індивідуальний газовий номер помешкання). Не всі газові компанії вимагають саме такого набору документів. Краще попередньо прочитати умови і дізнатися, що з цих паперів їм потрібно для підключення.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність. 

3. Отримати підтвердження від нового постачальника природного газу  про дату, з якої він здійснюватиме постачання природного газу. 

На розгляд заяви-приєднання та документів потенційний постачальник має не більше 20 днів. 

Мешканці Донецької області, яким призначено житлову субсидію, мають у довільній формі та у зручний для них спосіб поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення (за місцем проживання) про зміну постачальника газу. З урахуванням отриманої інформації структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюватимуть перерахунок житлової субсидії.

При тому, що постачальника природного газу споживач може обирати вільно, а розподіл природного газу у Донецькій області здійснює виключно Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #постачальники газу #ціна на газ #розподіл газу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...