• Головна
  • Як розпізнати шахраїв та не втратити кошти
14:21, 15 лютого 2021 р.

Як розпізнати шахраїв та не втратити кошти

Новина
Як розпізнати шахраїв та не втратити кошти

Громадяни страждають від вже усім знайомих та "розкручених" шахрайських схем: онлайн-шопінг, "банківські працівники", "ваш син потрапив у біду". 

Читайте: Чергова схема шахраїв. Як не втратити свої гроші через химерний виграш

Поліція Слов'янська ще раз нагадує, якими прийомами користуються шахраї. Найбільше громадян постраждали від недобросовісних інтернет-продавців. Кожне третє шахрайство було вчинено при купівлі-продажу товарів на сайтах оголошень.

"Акція. Тільки сьогодні", "Віддаю майже задарма" - такими слоганами зазвичай шахраї заманюють покупців. Ключові моменти, які спонукають людину наважитися придбати товар у неперевіреного продавця, – низька ціна та обмежений час на покупку, адже "завтра цієї унікальної можливості може не бути".

Ознаки, які можуть свідчити, що вас обманюють:

  • ціна товару значно нижче, ніж у інших продавців;
  • повна передоплата або аванс - обов’язкова умова покупки;
  • продавець зареєстрований на сайті нещодавно;
  • продавець погоджується приймати оплату тільки в анонімній електронній системі платежів;
  • просить повідомити термін дії картки, коди, одноразові паролі, які надходять на телефон. Ці дані є секретними та не потрібні при переказі грошей;
  • під час покупки продавець надсилає посилання начебто на сторінку з товаром, де потрібно заповнити реквізити вашої банківської картки для оплати.

Правила безпечного онлайн-шопінгу:

перевірте інформацію про продавця (почитайте відгуки про нього в інтернеті);

при надходженні товару перевірте його на пошті;

використовуйте функцію післяплати;

не повідомляйте персональні дані, які маєте право знати лише ви: термін дії банківської картки, коди, одноразові паролі, які надходять на телефон;

ніколи не переходьте за посиланням від незнайомців, бо воно веде на фальшиві сайти, зовні схожі на офіційний, та не вказуйте там реквізити своєї банківської картки. Для безпеки угоди ознайомтеся з інформацією на сайті. Перевірити фішингові сайти можна за допомогою сервісу кіберполіції СТОП ФРАУД.

На другому місці у списку популярних шахрайств - викрадення коштів із банківських карток, яке злочинці здійснюють під виглядом працівників банка. Мета злочинців – виманити у людини особисту інформацію, яка дозволить встановити контроль над її рахунком. Аферисти використовують методи переконливого впливу, вивчають спеціалізовану лексику.

У цьому випадку поліція рекомендує припинити розмову та самому передзвонити в банк за номером, вказаним на зворотному боці банківської картки, або особисто відвідати відділення банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #поліція #шахрайство #шахраї
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...