Тариф на газ не має вирости вище 6,99 грн за кубометр, - в.о. міністра енергетики

Тариф на газ не має вирости вище 6,99 грн за кубометр, - в.о. міністра енергетики, Лідія Хаустова

В Уряді України оголосили про те, що не допустять, щоб тариф на газ після закінчення дії обмежень, виріс вище 6,99 грн за кубометр.

Про це в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко сказав під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Платіжка".

За його словами, для того, щоб залишити тариф незмінним, зараз розробляється рішення, яким буде забезпечуватися ціна газу для населення до кінця року.

Уряд не буде встановлювати обмеження, але має намір створювати такі умови на ринку, коли тариф для населення буде різним, але не буде перевищувати 6,99 грн за кубічний метр. Таким рішенням може бути комбінація річного тарифу, це Gas Release Program, коли газ внутрішнього видобутку буде надходити на біржу в повному обсязі, і там його зможуть купувати постачальники газу.

Є природні монополії, наприклад, оператори розподілу газу та електроенергії. Юрій Вітренко зазначив, що тарифи таких природних монополій мають бути справедливими, вони мають регулюватися. Для цього в Україні ще мають у повній мірі бути впроваджені європейські правила. Зокрема, які роблять так, щоб ці тарифи відображали витрати ефективного оператора, а не будь-якого оператора, який може бути неефективним. Таким чином, Уряд не допустить, щоб ця неефективність операторів розподілу газу або операторів розподілу електроенергії перекладалася на споживачів.

За матеріалами Міністерства енергетики України

Слов’янськ новини Славянск новости цена на газ тарифи тарифи на газ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
58 переглядів в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі