• Головна
  • Прожитковий мінімум, мінімалка та нові монети - що зміниться в Україні у грудні 2021
Стаття
16:20, 30 листопада 2021 р.

Прожитковий мінімум, мінімалка та нові монети - що зміниться в Україні у грудні 2021

Стаття
Прожитковий мінімум, мінімалка та нові монети - що зміниться в Україні у грудні 2021

Листопад та осінь добігають кінця, тому саме час дізнатися, що нас чекає у грудні 2021 року.

Грудень - це не тільки підготовка до Новорічних свят та очікування довгих вихідних. Ми зібрали зміни та нововведення у різних сферах життя України та Слов'янська, які чекають на нас в останній місяць 2021 року.

Підвищення мінімалки

15 липня Верховна Рада підтримала ​​​Бюджетну декларацію на 2022-2024. Ця декларація передбачає поетапне підняття мінімальної заробітної плати. Так, з урахуванням макроекономічного прогнозу, який закладено в основу Бюджетної декларації, мінімальна заробітна плата збільшуватиметься наступним чином:

1.01.2021 – 6000 грн;
1.12.2021 – 6500 грн;
1.10.2022 – 6700 грн;
1.01.2023 – 7176 грн;
1.01.2024 – 7665 грн.

Таким чином, відзавтра мінімалка збільшиться на 500 грн.

Підвищення прожиткового мінімуму

Від 1 грудня прожитковий мінімум становитиме 2393 грн. Зміниться прожитковий мінімум відповідно до різних груп населення:

  • для дітей до шести років - 2100 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років - 2618 грн;
  • для працездатних осіб - 2418 грн;
  • для тих, хто втратив працездатність, - 1934 грн;

Розмір прожиткового мінімуму впливає на розрахунок і мінімальної пенсії. Розмір адресної допомоги для осіб з інвалідністю з 1 грудня складатиме:

  • для осіб з інвалідністю І групи та дітей з інвалідністю 2514, 2 грн;
  • для осіб з інвалідністю ІІ групи — 2224,1 грн;
  • для осіб з інвалідністю ІІІ групи — 1934 гривні.

Розмір адресної допомоги працездатним особам, студентам та пенсіонерам залишаться незмінними.

Одноразові пакети стануть платними

У 2021 році Верховна Рада ухвалила закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Закон дозволяє Уряду встановлювати мінімальні роздрібні ціни на так звані «маєчки» або надтонкі одноразові пакети, які зараз безкоштовно видають у супермаркетах.

З 10 грудня почне діяти постанова Кабінету Міністрів, яка встановлює вартість тонких пластикових пакетів – від 2 до 3,5 грн. Таким чином влада збирається стимулювати українців поступово відмовитися від пластикових пакетів, які розкладаються від 30 до 200 років у залежності від їх товщини.

Читайте: Куди складати покупки замість одноразових пакетів по 2 грн

Квитки у тролейбусах Слов'янська по 7 грн

На початку грудня у тролейбусах Слов'янська вартість квитка підвищиться з 4 до 7 грн. Подорожчання проїзду очікується протягом найближчих двох тижнів від початку грудня. Як нам розповіли у відділі транспорту Слов'янської ВЦА, ціна зміниться або наприкінці цього, або вже наступного тижня.

Нагадаємо, що 17 та 19 листопада у Слов'янську відбулися онлайн обговорення нової вартості тролейбусного квитка. У них брали участь перевізники, зацікавлені містяни та представники відділу транспорту. 

Відсторонення від роботи невакцинованих держслужбовців та соцпрацівників

З 9 грудня набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Згідно з наказом, окрім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу підлягають співробітники:

  • підприємств, установ та організацій сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів соціальних послуг, соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Працівники вказаних установ, які на 9 грудня не матимуть документ про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Контроль покладається на керівника підприємства.

Нові пам'ятні монети

1 грудня вводяться в обіг нові пам'ятні монети "Збройні Сили України" та "Сухопутні війська". 

Монета "Збройні Сили України" має номінал 10 грн, діаметр 30 мм, матеріал - сплав на основі цинку. На аверсі угорі - напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі - емблема ЗСУ, ліворуч від якої – малий Державний Герб України; під емблемою: рік карбування монети та номінал.

На реверсі на тлі стилізованого рослинного орнаменту - загальновійськовий беретний знак (угорі), беретний знак Десантно-штурмових військ (праворуч), беретний знак Військово-морських сил (унизу праворуч), беретний знак Сил спеціальних операцій (унизу ліворуч), беретний знак Повітряних сил (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі написи: ЗБРОЙНІ/ СИЛИ/ УКРАЇНИ.
Прожитковий мінімум, мінімалка та нові монети - що зміниться в Україні у грудні 2021, фото-1

Монета "Сухопутні війська ЗСУ" також має номінал 10 грн та 30 мм діаметру. Матеріал - також сплав на основі цинку. На аверсі угорі - напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі - емблема сухопутних військ, ліворуч від якої - малий Державний Герб України, праворуч - нарукавний знак сухопутних військ; під емблемою: рік карбування монети та номінал.

На реверсі зображено українського воїна зі зброєю та стилізовану композицію: на тлі камуфляжу військова техніка; на дзеркальному тлі написи: СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ (півколом праворуч).
Прожитковий мінімум, мінімалка та нові монети - що зміниться в Україні у грудні 2021, фото-2

Нові правила "жовтої карантинної зони"

24 листопада Кабмін затвердив зміни до карантинних умов "жовтої" зони. Згідно зі змінами, для бізнесу анулюється можливість роботи лише з урахуванням завантаженості площі закладу або вибіркової перевірки COVID-документів.

Тепер у "жовтій" зоні кафе, ресторани, спортзали, заклади культури та громадські установи зможуть працювати лише за умови вакцинації від коронавірусу всього персоналу хоча б однією дозою вакцини або наявності негативного ПЛР-тесту чи сертифіката про одужання. Це ж стосується і відвідувачів.

Заклади мають не просто запитувати про наявність COVID-сертифікату, але обов'язково зчитувати його QR-код у "Дії". Штраф власникам закладу за неналежну перевірку сертифікату становитиме від 34 до 170 тисяч гривень.

Нові правила наберуть чинності 6 грудня. 

Більше новин - у нашій Viber групі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #квиток #проїзд #зарплата #мінімалка #прожитковий мінімум #вакцинація #тролейбус
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...