• Головна
  • Стадіон, тролейбусний маршрут та ”карантинні гойдалки”. ТОП-10 головних подій осені 2020 у Слов’янську
Стаття
18:22, 2 грудня 2020 р.

Стадіон, тролейбусний маршрут та ”карантинні гойдалки”. ТОП-10 головних подій осені 2020 у Слов’янську

Стаття
Стадіон, тролейбусний маршрут та ”карантинні гойдалки”. ТОП-10 головних подій осені 2020 у Слов’янську

Осінь 2020 року вже позаду. Для когось вона була радісною, для когось - сповненою стресів та хвилювань. А якою вона була для Слов’янська?

Осінь 2020 була не менш бурхливою, ніж сам рік. Сайт 6262 вирішив пригадати 10 головних подій осені, які сталися у Слов’янську. Перелік складається не тільки з позитивних подій, але також з найбільш голосних, скандальних вражаючих та таких, що торкнулися великої кількості людей.

1. Відбулися запеклі місцеві вибори

У Слов’янську вибори відбувалися у два тури. Перший був 25 жовтня, і тоді за посаду голови Слов’янської ОТГ змагалися шість кандидатів: Ольга Алтуніна, Вадим Лях, Євген Недосєка, Андрій Секлецов, Павло Придворов та Неля Штепа.

Другий тур відбувся 22 листопада, у ньому змагалися двоє кандидатів: Вадим Лях та Павло Придворов.

Читайте: Гарячі вибори у Слов’янську на межі зриву - Рух "Чесно"

Місцеві вибори цього року для Слов’янська були дійсно запеклими, і деякі кандидати у своїй агітації не цуралися використовувати брудні технології.

2. Слов’янськ відсвяткував 375-ту річницю з дня заснування міста

Незважаючи на те, що в країні не вщухає пандемія та все ще не скасували карантин, День міста у цьому році Слов’янськ святкував “на широку ногу”. Можна сказати, що увесь центр міста був охоплений святкуванням. Головне, що фестиваль “ДНК” проходив у реконструйованому парку Шовковичному. Свято завершилося виступом зірок Радіо Рокс та салютом

3. Приїхали нові тролейбуси та відновився маршрут №5

Містяни, які часто користуються маршрутом “Хімік-Залізничний вокзал”, нарешті, дочекалися відновлення маршруту №5, хоча тепер він має номер 5б. Уперше пасажирів за маршрутом, який все ще реконструюють, перевезли 14 листопада. Фінансується реконструкція за кошти Європейського інвестиційного банку. Вже придбано 3 тролейбуси. Ще два тролейбуси надійдуть у Слов'янськ до кінця року. За проєктом вже облаштовано 8 зупинок. Загалом на проєкт Європейський інвестиційний банк виділив місту 72 млн. грн

4. Відкрився стадіон ім. Скиданова

Стадіон Хімік був заснований у 1953 році і з того часу не бачив жодного ремонту. У травні 2020 року розпочалася реконструкція вже перейменованогостадіону ім. Ю. Скиданова, у жовтні роботи добігли кінця, і наразі там вже тренуються спортсмени. На стадіоні є велике футбольне поле з натуральним покриттям, бігові доріжки, великі трибуни, тенісний корт, мале поле зі штучним покриттям, поле для занять баскетболом та волейболом, зони відпочинку, питні фонтани. Також реконструювали адміністративну будівлю, де знаходяться роздягальні та душеві кімнати для спортсменів. Перша черга реконструкції обійшлася у 36 млн. грн. Роботи виконувалися за рахунок державного та місцевого бюджету. Генеральний підрядник - ТОВ "Моноліт Центр"

5. Травмпункт клінічної лікарні, нарешті, перенесли з третього поверху на перший

У вересні директор клінічної лікарні Володимир Степанов розповів, що ремонтується хірургічне відділення на прешому поверсі, має з'явитись нова прибудова, щоб перенести травмпункт на перший поверх. Паралельно велися ремонтні роботи на фасаді лікарні. На початку листопада виявилося, що у лікарні вже є прибудова, там обладнали рентгенологічний кабінет. Там також знаходитиметься прийомне відділення. Ремонтні роботи добігають кінця, тож незабаром планується його відкриття.

Для нового прийомного відділення очікуються поставки медичних меблів, ліжок та медичного обладнання.

6. Молодий житель Слов’янська увійшов до 30 успішних молодих українців

"Top 30 Under 30" присуджується молодим українцям, які досягли видатних результатів у різних галузях. Нагороду заснували у 2016 році. Цього разу до тридцятки потрапив Євген Скрипник зі Слов'янська. Як зазначають на сайті Kyiv Post, він змінює імідж рідного регіону, зруйнованого війною Донбасу. Після звільнення рідного міста Слов'янська Скрипник започаткував серію техно-вечірок "Shum", щоб забезпечити місцеву молодь розвагами. Також він планує відкрити власну школу ді-джеїв.

7. Вперше в історії Слов’янська міського голову обрали на другий строк

Новим-старим очільником Слов’янська став Вадим Лях від Опозиційного блоку. Цікавим є той факт, що за час незалежності України, Вадим Лях - перший мер, який залишається на своїй посаді на другий термін. 

Його попередники:

1994-1997 - голова міської ради народних депутатів у Слов’янську Олександр Жильцов (1990-1991 рр - голова виконкому міськради). 

1998 - міським головою став Валерій Бондаренко (нинішний директор КП "БТІ"). 

2002 - головою став Анатолій Лєвіт. 

2006-2010 - очільником міста був Валентин Рибачук

2010 - головою Слов’янська стала Неля Штепа, яка у 2014 році покинула свою посаду. 

8. Карантин вихідного дня

11 листопада Кабмін запровадив в Україні карантин вихідного дня з 14 до 30 листопада. У Слов’янську з карантином вихідного дня сталося декілька непорозумінь. У перший тиждень міський голова Вадим Лях заговорив про те, що місто не буде вводити додаткових обмежень. Проте у ті ж вихідні поліція обійшла працюючі об’єкти і магазини з попередженнями. Були складені протоколи на порушення карантинних обмежень. На другий тиждень на карантин вихідного дня пішло значно більше магазинів.

1 грудня МОЗ оголосило, шо не рекомендуватиме продовжувати терміни карантину вихідного дня в Україні. За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, карантин вихідного дня не досяг очікуваного ефекту, тому МОЗ не рекомендуватиме продовжувати його.

9. Слов’янці перестали отримували газ від компанії “Донецькоблгаз”

З 30 вересня ПАТ "Донецькоблгаз" не постачає газ населенню, замість нього до 1 грудня це автоматично почав робити "Нафтогаз", постачальник останньої надії. Спочатку абоненти мали до 1 грудня встигти укласти договір із новим постачальником газу, для роз’яснення навіть спеціально влаштовували прес-конференцію за участі двох компаній-постачальників

Але 27 листопада НКРЕКП прийняла рішення про безстрокову роботу газового постачальника останньої надії. Тобто, ті абоненти, які ще не встигли до цього часу визначитись із новим поставником газу, зможуть зробити це у найближчий час і заключити з ним договір. 

10. Незрозумілий початок нового навчального року

Минулий навчальний рік 2019-2020 школярі завершили дистанційно через початок пандемії коронавірусу. 1 вересня навчальний рік 2020-2021 почався традиційно з першого дзвоника та уроків у школах

Через пару тижнів після початку навчального року ми дізналися, що зміни у навчальному процесі все ж є - діти повинні мати кілька змінних масок, у школи не можуть заходити сторонні особи, учнів водять у їдальні, будь-яка відсутність на уроках тепер є поважною причиною. 

Потім школи Слов’янська перейшли на дистанційне навчання з 15 по 30 жовтня. З 2 листопада діти пішли на канікули, які спочатку мали тривати до 9 листопада. Але їх подовжили до 15 листопада. З 11 листопада школярі продовжили навчатися дистанційно, повернулися вони за парти 18 листопада, але за бажанням вони отримали можливість опрацьовувати матеріал самостійно вдома.

Ось такі “карантинні гойдалки”.

Бонус:

11. Найтепліша осінь за останні роки

Погода тривалий час дарувала нам тепло та сонце, аж до середини листопада здавалося, що наближається весна, а не зима. Усі встигли насолодитися яскравою природою, барвистим листям, прогулянками на свіжому повітні, зробити багато фоток та з’їздити на пікнік. Гадаємо, це своєрідна компенсація за всі стреси та хвилювання 2020 року.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #карантин #школа #навчання #благоустрій #будівництво #реконструкція #стадіон #лікарня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...