Як у Слов’янську ворожили на Різдво. БЛОГ

Як у Слов’янську ворожили на Різдво. БЛОГ, Лідія Хаустова

Різдвяний вечір 7 січня. У Теплиці горить світло. Там готуються до вечорниць.

Заходжу до кімнати, там Ганна з декількома дівчатами готує стіл. За ним пізніше сядуть дівчата, щоб ворожити на майбутнє. 

Перед тим хазяйка Теплиці простягує мішечок, з якого всі дівчата витягують солодощі з передбаченнями. Мені трапилося таке: "Життя вимірюється не кількістю наших вдохів, а кількістю моментів, від яких перехоплює дихання".

О 16:00 почали сходитися дівчата. На те, щоб поворожити і наліпити вареників у них є дві години. Потім підтягнуться хлопці. 

Як у Слов’янську ворожили на Різдво. БЛОГ, фото-1

Коли всі зібралися, дівчата сіли за стіл, запалили свічки. Ганна накрила стіл і почала готувати кутю. Все це супроводжувалося історією приготування. Кожен інгредієнт має своє значення. Кожна дівчина отримала половинку серця, друга буде у хлопця. Так і формуватимуться пари.

Перше, що зробили - написали імена хлопців на клаптиках паперу і кинули у капелюх, там перемішали з пустими папірчиками і витягнули. Кому що пощастило. Були ворожіння на кружках (кому яка дістанеться - з водою, обручкою, цукром та сіллю). Дівчата закривали очі, посеред столу ставилася рівна кількість кружок. Кружка з обручкою - до заміжжя. З цукром - до солодкого життя. З сіллю - до сліз та суму. З водою - життя залишиться без змін.

Найцікавішим виявилося ворожіння на воску. Дівчата самі обрізали зі свічки віск, насипали на ложку та плавили над свічкою. Коли віск розтоплювався, його різко виливали у холодну воду. Віск набирав форму, в якій можна було розглянути передбачення.

У мене вилилася мишка.

А ще підпалювали газету, щоб подивитися майбутнє по тіні (папір комкають і підпалюють з чотирьох сторін, поки папір палає, треба дивитися на тінь на стіні, там будуть підказки), сірники, щоб дізнатися, чи будуть з коханим разом (сіники вставляють з обох сторін упаковки, підпалюють. Якщо під час горіння свічки розвертаються одна до одної, то кохані будуть разом, якщо ні - то пара може розлучитися). 

Як у Слов’янську ворожили на Різдво. БЛОГ, фото-2
Як у Слов’янську ворожили на Різдво. БЛОГ, фото-3

Після ворожінь дівчата почали готуватися до прийому хлопців - ліпили вареники. Дівчата помили руки і почали хазяйнувати на кухні. Але і вареники були не просто так. У них додавали то перець, то корицю, то цукор або сіль. Кому який вареник дістанеться, таке життя і буде.

А ще, кожна дівчина приховала свою прикрасу у калиту (обрядовий хліб). Згодом її будуть кусати хлопці, кому чия прикраса дістанеться. Згодом дівчата викуповуватимуть свої прикраси у хлопців за бажання.

Як у Слов’янську ворожили на Різдво. БЛОГ, фото-4

О 18:00 до Теплиці завітали хлопці. Перед тим дівчата ворожили по чобітку, хто перша з них вийде заміж.

До того моменту вже був готовий святковий стіл. Окрім традиційних ворожінь, частувань, були і музика, і танці.

З вечорниць я пішла раніше, а ось для молоді все тільки починалося.

Як у Слов’янську ворожили на Різдво. БЛОГ, фото-5

Теплиця проводить вечорниці ще з 2016 року. Таким чином у Слов’янську намагаються зберегти традиційні українські святкування.

Слов’янськ новини Славянск новости Теплиця вечорниці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
157 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі