• Головна
  • В Україні ухвалили закон про народний референдум. Що це означає
15:03, 29 січня 2021 р.

В Україні ухвалили закон про народний референдум. Що це означає

В Україні ухвалили закон про народний референдум. Що це означає

Парламент ухвалив поданий президентом закон "Про народовладдя через всеукраїнський референдум".

Закон про референдум був однією з перших обіцянок Володимира Зеленського ще під час президентської гонки. На його підготовку пішло більше року.

За закон проголосували 255 депутатів.

Особливості закону

Для початку референдуму за народною ініціативою потрібно зібрати як мінімум три мільйони підписів. Збирати їх потрібно у двох третинах областей і не менш як по 100 тисяч підписів у кожній області. Якщо всі норми початку референдуму дотримано, то оголосити його має президент своїм указом.

На всеукраїнські референдум пропонують виносити питання з чотирьох сфер:

  • зміни до І, ІІІ і XIII розділів Конституції (це розділи "Загальні засади", "Вибори. Референдум" та "Внесення змін до Конституції");
  • питання загальнодержавного значення;
  • зміни території України;
  • скасування законів чи їхніх окремих норм.

У той же час не можна на референдумі вирішувати питання, які суперечать Конституції, підривають принципи захисту прав людини, незалежність, суверенітет чи територіальну цілісність України. На референдум не можна виносити питання податків, бюджету та амністії. Також референдуми не можуть вирішувати питання, які віднесені до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

На один референдум можна виносити лише одне чітке питання. Референдуми з питань, за які ще не голосували або не підтримали, можна проводити не частіше, ніж через рік після оголошення результатів попереднього референдуму.

Гроші на проведення референдуму (за попередніми оцінками - це близько 2 млрд грн) пропонують виділяти з резервного фонду бюджету. Щоб референдум був дійсним, явка на ньому має бути 50%+1 виборець - це своєрідний запобіжник від випадкових голосувань.

Рішення референдуму вважатиметься чинним, якщо за нього проголосувало більше половини виборців, які взяли участь у голосуванні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Зеленський #народний референдум #закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...