• Головна
  • Від радіо до подкастів: як відбувалася трансформація та чому
Новина
10:41, 20 серпня 2021 р.

Від радіо до подкастів: як відбувалася трансформація та чому

Новина
Від радіо до подкастів: як відбувалася трансформація та чому

Останні кілька років подкасти стають невід'ємною частиною життя, оскільки люди багато часу проводять у соцмережах, гаджетах та інтернеті. Але подкасти мають багато спільного із радіо. А от чому саме - сайт 6262.com.ua спробує розібратися.

У попередньому матеріалі ми розібралися, що подкаст - це цифровий медіа-файл або низка таких файлів, які розповсюджуються інтернетом. За змістом вони нагадують радіошоу, звукову виставу, інтерв'ю.

Головна відмінність від радіо у тому, що подкаст - це вже записана, відкорегована та змонтована програма. А радіошоу та радіопередачі зазвичай транслюються в режимі онлайн або наживо, просто тут і зараз.

Але саме радіо можна вважати прообразом подкасту. Фактично воно з'явилося наприкінці 19 століття, коли відкрили принцип передачі радіохвиль між приймачем та передавачем.

Саме приймач дозволяв людям дізнаватися останні новини, слухати передачі з ведучими, концерти та музичні програми. Радіо, як ніякий інший засіб комунікації, дозволяє налагодити з аудиторією особливий зв'язок, створюючи у неї відчуття душевної розмови в колі близьких людей. Президент США Франклін Рузвельт зрозумів це ще в 1930-х роках, коли почав випускати серію своїх «Бесід біля каміна».

Із розвитком цифрових технологій радіо нікуди не зникло, а просто перейшло від приймачів у смартфони та комп'ютери. Одночасно із цим з'явився і новий формат аудіошоу - подкасти.

Цифровий формат дозволив обирати радіостанцію на будь-який смак у будь-якій країні, різними мовами, тематиками та музикою. Те ж саме можливо і з подкастами - обирати тему, формат, тривалість тощо.

Подкасти часто слухають наодинці з самим собою, через навушники, завдяки чому здається, ніби ведучий говорить вам на вухо. Також, на відміну від мовлення на широку публіку, у випадку подкастів користувачі самі вибирають, що їм слухати.

Якщо на радіо ведучий повинен безперервно докладати зусиль, щоб у слухачів не виникло бажання переключитися на іншу станцію, то ведучий подкасту може бути впевнений: його хочуть слухати. Він може дозволити собі бути більш розслабленим і щирим, а його аудиторії буде легше себе з ним ідентифікувати. Деякі порівнюють знайомство з новим подкастом із зародженням нової дружби.

В Україні формат подкастів теж набуває популярності. Так, наприклад, у Radio Podil має подкасти про читання, технології, глобальні проблеми, бізнес тощо. 

У Radio Skovoroda є подкасти про маркетинг, кіно, перші досвіди, ощадливе використання продуктів. Цей перелік там далеко не повний. 

Багато чого "на послухати" може запропонувати Радіо Аристократи, наприклад: тренди-бренди, батяні, кіно, праздная жизнь, музыкалечи, легендарні промови тощо. 

Свої подкасти також мають Громадське радіо, радіо НВ та Kiss FM. Впевнені, що українських подкастів існує значно більше, а якщо ви володієте ще іноземними мовами, то горизонти перед вами точно значно розширюються.

Приєднуйтесь до нас у Viber та підписуйтесь в Instagram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #подкасти #що таке подкасти #podcasts #радіо #радио
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...