15:20, 4 січня 2022 р.
Головні відкриття Слов’янська у 2021 році
Хоча 2021 рік для Слов’янська став доволі буремним, проте, у місті продовжили відкриття низки об’єктів.
Згадаємо про найбільші з них.
Центр розвитку дорослих
У березні у мікрорайоні Лісний відкрився "Центр розвитку дорослих - платформа без вікових обмежень".
Після того, як місцеве Управління соціального захисту населення переїхало до нової будівлі Прозорого офісу, на м-ні Лісному звільнилась велика будівля. Минулого року частину приміщень передали на баланс КЗ "Центр культури і довкілля м. Слов’янська".
Наталя Бондаренко вже не перший рік опікується освітою та дозвіллям людей старшого віку. Вона створила фундацію підтримки осіб старшого "Вік щастя", яка допомогла багатьом поважним сеньйорам відчути себе потрібними, цікавими, сучасними. Саме завдяки наполегливій роботі Наталі Бондаренко, підтримці органів місцевої влади, допомоги міжнародних організацій (ООН) і друзів ця ініціатива отримала свій розвиток і продовження у вигляді Центру розвитку дорослих.
Пам’ятні дошки підполковнику УНР та діячам "Просвіти"
До річниці української революції 1917-1921 років у Слов’янську відкрили дві пам’ятні дошки. Одна з них - присвячена організації "Просвіта", яка діяла у місті у 1942-1943 роках, інша - підполковнику армії УНР, уродженцю Слов’янська - Атаназію Гонті.
Пам’ятна дошка організації "Просвіта" встановлена не просто так. Саме її представники боролися за українську мову, українське життя. Одним із місць зборів "Просвіти" стала будівля нинішнього центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) за адресою вул. Центральна, 39.
Дивіться: Український націоналізм у Слов’янську. Документальні історії - ВІДЕО
Друга дошка встановлена на старій будівлі хіміко-механічного технікуму. Там також збиралися просвітяни, проводили курси української мови викладачі з Харкова та організовували патріотичні заходи.
На будівлі встановили пам’ятну дошку уродженцю Слов’янська, підполковнику армії УНР - Атаназію Гонті.
Почесне консульство Латвії
30 квітня у Слов'янську відкрилося Почесне консульство Латвії. Воно знаходиться на бульварі Пушкіна.
26 квітня директор Департаменту державного протоколу МЗС України Мирослав Кастран вручив Олександру Павенку екзекватуру, що підтверджує згоду української сторони призначити його Почесним консулом Латвії у Слов’янську.
Відділення фізичної та реабілітаційної медицини для ветеранів війни
У серпні У Святогірську відкрилося відділення фізичної та реабілітаційної медицини для ветеранів війни. Роботи тривали з 2019 року, і тепер захисники зможуть одержати якісну медичну допомогу – консультації, лікування та реабілітацію після травм.
Читайте: Учасники Другої Світової та ООС. Як у Святогірську лікують ветеранів
До лікарні можуть звертатися члени сімей загиблих учасників війни та “діти війни”, які мають інвалідність.
Через особливості геодезії тут неможливо збудувати пандус, тому лікарня облаштована підйомниками та спеціальними ліфтами для маломобільних осіб.
В області розраховують, що послугами відділення зможуть скористатися понад 50 тисяч людей на рік.
Активні спортивні майданчики
Перший активний майданчик відкрили у вересні. Активний парк - простір, який направлений на оздоровлення всієї нації та створення вільного доступу до рухової активності. Це проєкт президента України, у рамках якого по всій території нашої країни мають відкритись 600 просторів.
Це не просто спортивна локація. Біля елементів розміщені таблички з QR-кодами з доступом до онлайн тренувань від відомих чемпіонів та українських зірок. Просто навівши камеру телефона на цей код люди можуть отримати корисні поради від відомих співвітчизників, кумирів українців та слідувати їхньому прикладу.
Усього у Слов’янську мають встановити 12 таких майданчиків. Дев’ять вже встановлені.
Пам’ятна дошка
У Слов'янську відкрили пам'ятну дошку Юрію Дяковському, якого закатували терористи у 2014 році.
У жовтні на фасаді будівлі СБУ Слов'янська поруч із пам'ятною дошкою Володимиру Рибаку з'явилася ще одна - Юрію Дяковському. Її офіційно відкрили представники адміністрації Слов'янської громади, а також Стрийської адміністрації, рідного міста Юрія.
"У цьому будинку у квітні 2014 року знаходився під вартою терористів та був ними закатований боєць ДУК "Правий сектор", Герой України, уродженець м. Стрия Юрій Дяковський. Слава Україні! Героям Слава!" - повідомляє пам'ятна дошка.
Дошку встановили з ініціативи Стрийської громади - там її виготовили та передали у Слов'янськ.
Міст
22 жовтня, офіційно відкрили після капремонту міст через річку Казенний Торець.
У березні на мосту через річку Казенний Торець стався обвал. Майже одразу після цього його перекрили для транспорту. Тоді функцію замовника на себе взяла Донецька обласна державна адміністрація, хоча спочатку проєкт замовляло місто.
Роботи на мосту стартували 28 червня. Хоча сьогодні на відкритті голова ДонОДА Павло Кириленко сказав, що ремонт розпочався 2 липня. Підрядником було ТОВ "Хозхімсервіс".
Лікарня
Корпус терапевтичного відділення у Слов’янській міській лікарні №1 тепер повністю реконструйований.
У будівлі повністю оновили внутрішні комунікації, встановили нову систему вентиляції. Після ремонту корпус став енергоефективним та ощадливим в експлуатації. Всього в корпусі встановили 100 ліжок для хворих.
У відділенні подбали про зручності для людей з інвалідністю, зокрема обладнали ґанки з пандусами та ліфт.
Останніми роботами стане благоустрій наружної території.
Загальна вартість реконструкції склала 31,7 млн гривень. Гроші на реконструкцію виділила держава в рамках проєкту "Велике Будівництво".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:32
Спецтема
Оголошення
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
00:00, 12 січня 2016 р.
19:30, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі