• Головна
  • Домашня освіта у Слов’янську. Як діти можуть отримати знання не відвідуючи школу
13:18, 10 вересня 2019 р.

Домашня освіта у Слов’янську. Як діти можуть отримати знання не відвідуючи школу

Домашня освіта у Слов’янську. Як діти можуть отримати знання не відвідуючи школу

У цьому році в Україні набуло чинності положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти (сімейна (домашня) освіта, екстернат або педагогічний патронаж). 

У великих містах деякі батьки вже користуються можливістю вчити дітей без школи. У Слов’янську таку практику ще не запровадили. Як розказала заступник начальника відділу освіти Слов’янської міської ради Марина Хохлова, зареєстрованих на домашньому навчанні дітей у місті немає. За її словами, батьки, скоріш за все, ще не мають достатньо інформації про нові можливості навчання. Тому домашня освіта і не користується великою популярністю.

Оновлення в індивідуальній формі навчання розпочалися зовсім нещодавно. І хоча за новим освітнім законом домашня освіта передбачає абсолютно вільний формат навчання дитини без втручання закладів освіти, за навчальний процес та його результати відповідають батьки, а дитина мусить здати тільки зовнішнє незалежне оцінювання та отримати атестат. Та без наказу "Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах", який у Раді обговорювали, але так і не прийняли, замість домашньої освіти офіційно дозволяється обирати екстернат, дистанційне або індивідуальне навчання. А це, як не крути, тісний зв’язок зі школою, де постійно треба звітувати про здобуті вдома знання.

Раніше дитина могла навчатися на індивідуальній формі виключно за наявності поважних причин. Дозвіл на таке навчання обов’язково мало надати місцеве управління освіти. Відтепер зарахування (переведення) учня на будь-яку з індивідуальних форм не потребує додаткового погодження.

Проте, індивідуальне навчання також контролюється і має свої особливості.

Говорячи про домашню (сімейну) освіту (яка по факту розкрита не повністю), то навчатися за такою формою зможуть учні, чиї батьки хочуть і готові самостійно організовувати освітній процес дитини в домашніх умовах. Разом з тим учень має бути зарахованим до певного закладу, який відстежуватиме його прогрес у навчанні. Батьки також мають написати заяву щодо навчання дитини за сімейною формою. Важливо, щоб дитина не відставала від однолітків, а її знання відповідали рівню Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання 4 рази на рік, зокрема, складають підсумковий контроль. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:

  • рекомендувати батькам перевести дитину на інституційну форму (для учнів 1-4 класів);
  • своїм рішенням перевести учня на інституційну форму (для учнів 5-11 (12) класів).

* Під інституційною формою здобуття освіти розуміють освіту, яку здобувають: очно (денна й вечірня форми), заочно, дистанційно чи мережево.

До речі, якщо домашньою освітою у Слов’янську не користуються, то дистанція стала доволі поширеною.

За законом, дистанційне навчання організовується для учнів (вихованців), які: з будь-яких причин (стан здоров’я, проживання за межею пішохідної доступності до ЗНЗ (загальоосвітні навчальні заклади), надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, воєнний конфлікт, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо) не можуть відвідувати навчальні заняття в загальноосвітніх навчальних закладах. А також ті діти, які за результатами останнього річного оцінювання навчальних досягнень опанували програмовий матеріал відповідного класу на високому рівні (10, 11, 12 балів).

Але домашня (сімейна освіта) відрізняється від дистанційної.

Її головна мета - це допомогти батькам навчати дітей, відштовхуючись від їх потреб. Хто, як не рідні, розуміють, в яких умовах їх дитина отримає кращу освіту. При цьому сумлінним батькам, які дійсно хочуть дати дітям кращу освіту, школа всіляко сприятиме для організації процесу навчання, говорять в МОН. Батьки, які обрали сімейну освіту, отримуватимуть консультації та допомогу вчителів, їм допоможуть скласти індивідуальний навчальний план дитини, нададуть підручники та рекомендації щодо подальшого навчання.

Існують, звичайно, і хвилювання щодо того, що індивідуальна форма навчання може бути використана недоброчесними батьками. Наприклад, ті, хто використовує дитячий труд.

Наразі все більше людей намагається вивчати дітей відповідно до їх потреб, можливостей і бажань. При цьому домашня освіта залишається непопулярною в Україні (в Європі навпаки користується попитом).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #домашня освіта #освіта вдома #МОН #освіта в школі #homeschooling
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...