• Головна
  • Волонтери "Чорного Тюльпану" зі Слов’янська отримали нагороду за свою діяльність
16:40, 8 січня 2021 р.

Волонтери "Чорного Тюльпану" зі Слов’янська отримали нагороду за свою діяльність

Волонтери "Чорного Тюльпану" зі Слов’янська отримали нагороду за свою діяльність

6 січня в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулося нагородження пошуковців Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна пам’ять», які в рамках гуманітарної місії «Чорний тюльпан» здійснювали пошук, ексгумацію та перевезення останків загиблих під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

Слов’янців на нагородження запросили заздалегідь.

Серед нагороджених були присутні і представники "Чорного тюльпану" зі Слов’янська Євгенія Калугіна та Олексій Юков. Вони були нагороджені медаллю «За сприяння Збройним Силам України». 

Про діяльність Євгенії та Олексія ми вже неодноразово писали і знімали.

Дивіться:  Чотири історії...чотири сильні жінки зі Слов’янська (відео)

Читайте: "Наш Славянск – это практически сплошное кладбище" - руководитель поисковой организации "Плацдарм"

Зі Слов’янсьої пошукової групи ще чотири людини були нагороджені грамотами.

Робота пошуковців місії "Чорний тюльпан" розпочалася у 2014 році, коли перша група волонтерів виїхала на схід, щоб знайти загиблих військовослужбовців Збройних сил України, воїнів добробатів та повернути їхні тіла додому. За роки російсько-української війни завдяки роботі місії вдалося відшукати майже тисячу воїнів.

Олексій Юков займається пошуковою діяльністю вже 23 роки.

"Саме на території Донбасу, мого міста розпочалися ці події  і ми побачили, що таке справжня війна. На жаль, ще багато загиблих воїнів знаходяться на непідконтрольній Україні території. Ми їх не можемо забрати і час працює проти нас. Ми максимально збираємо інформацію, щоб коли запустять рятувальну місію на непідконтрольну територію, ми змогли повернути хлопців додому", - розказав Олексій в інтерв’ю "Військовому телебаченню України".

Нагороди пошуковцям-волонтерам вручив заступник Міністра оборони України Ігор Старобінський.

На знак високої оцінки суспільно-важливої роботи відомчою заохочувальною відзнакою нагрудним знаком «Знак пошани» були нагороджені пошуковці: Сергій Братчук, Андрій Ігнатенко, Сергій Тарасов та Віктор Ткачук.

Євгенію Калугіну, Володимира Остришко та Олексія Юкова зі Слов’янська та Олександра Мокренка з Миколаївки було нагороджено медаллю «За сприяння Збройним Силам України». Ще 13 волонтерів-пошуковців отримали Почесні грамоти оборонного відомства. З них 4 - пошуковці Слов’янської групи: Олег Курінний, Андрій Бондаренко, Михайло Борисенко, Олексій Соловкін (з Миколаївки).  

"Ми хотіли б зняти всі штучні перешкоди для вашої роботи і створити умови, для того, щоб ваша благородна справа тривала й надалі. Від імені Міністерства оборони України хочу запевнити, що ми готові співпрацювати, допомагати та чути вас", - зазначив заступник Міністра оборони Ігор Старобінський.

У 2021 році пошуковці будуть переходити до активної фази роботи, - каже Олексій Юков. У співпраці з керівництвом ЗСУ пошуковики можуть розраховувати на плідну працю. У попередні роки більше виходило збирати інформацію та дивитися місцевість. Тепер вийде працювати "на повну".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Юков #Калугіна #Чорний тюльпан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...