Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська

Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, Вікторія Повержук

Сьогодні, 15 серпня, День археолога. Це професійне свято, яке в Україні офіційно відзначають з 2008 року.

З приводу свята в Слов'янському краєзнавчому музеї відкрилась виставка унікальних історичних артефактів, які знайшли на території Слов'янщини та району  протягом 30 років. Але є й відносно нові експонати, які знайшли впродовж останніх чотирьох років.

Зібрані артефакти, починаючи з Доби каменю Пізнього (Верхнього) Палеоліту. Тут є дрібна пластика, знаряддя праці (кременеві, кам'яні, бронзові), елементи озброєння, зооморфні фігурки ти статуетки як раннього Залізного віку, так і Середньовіччя. Зібрані персні, амулети, оберіги доби язичництва та християнства.

Також є предмети, які нещодавно поступили до колекції музею: вістря списа 11-го століття до н.е. (передскіфський період) і горщик Катакомбної культури, на який, ймовірно, нанесений календарний орнамент за допомогою шнуркового штампу.

Загалом колекція музею складає приблизно 1800 предметів археології. На постійній експозиції знаходиться близько 20% експонатів. Так відбувається через те, що музею катастрофічно не вистачає експозиційної площі.

Подивитись виставку до Дня археології можна буде ще протягом двох тижнів.

Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-1 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-2 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-3 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-4 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-5 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-6 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-7 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-8 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-9 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-10 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-11 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-12 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-13 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-14 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-15 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-16 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-17 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-18 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-19 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-20 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-21 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-22 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-23 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-24 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-25 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-26 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-27 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-28 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-29 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-30 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-31 Знаряддя Палеоліту та язичницькі амулети: унікальна виставка у музеї Слов'янська, фото-32
Слов'янськ новини музей історія археологія виставка День археолога краєзнавчий музей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
144 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі